Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj OC, a jutro chcę z niego zrezygnowac


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Wczesniej ubezpieczenie na bandziora mialem w Warcie, wychodzi mi 10go, wiec poszedlem dzisiaj do takiej agencji ubezp. i wykupilem ubezpieczenie OC w UNIQA. Zaplacilem 430zł. (nie mam zniżek, a moj wiek nie przekracza 25 lat).

I teraz mojego pytanie, czy moge zrezygnowac z tego ubezpieczenia? I czy zostalaby mi zwrocona kasa? Jednak pospieszylem sie troche z tym ubezpieczeniem, a najprawdopodobniej w PZU zaplacilbym 300?

Jak myslicie, moglbym jutro pojsc i to jakos okdrecic, czy lepiej juz nie robic z siebie glupka?

 

eh... madry polak po szkodzie..

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilem do tego Pana u ktorego kupilem dzisiaj to OC, powiedzial ze z chwila gdy kliknal w komputerze, ze zakupione i zostalo wydrukowane to poszlo juz do centali itd. Takze od niego to juz nie zalezy czy wycofaja czy nie, i teraz najwyzej co mozna zrobic to on jutro (bo dzis juz za pozno) bedzie dzwonic do siedziby firmy i to jakos odkrecac. I teraz wszystko zalezy od nich. Problem polega na tym, ze trzeba podac powod, dlaczego chce sie zrezygnowac... co proponujecie?

 

bedziesz musial do KNFu pisac

 

nie no raczej w zadne pisma itd. nie chce sie bawic itd. bo wiecej zachodu niz to warte, a do piatku tak czy inaczej musze miec jakies OC, albo zostanie to UNIQA i bede jednak stratny, albo da rade odkrecic jak Bog da i przejde do tego PZU

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nie udało się.

Dzisiaj pojechałem tam gdzie kupiłem wczoraj polise. Facet powiedział, że on nie ma takiej mozliwości jako agent, żeby anulowac polise. Zadzwonilismy do centrali do Szczecina, tam kierowniczka czy tam ktoś tam powiedziała, że ona też nie może anulowac polisy ponieważ jest juz w systemie. A gdy zapytałem kto może to cofnac, to powiedziala, ze chyba tylko jakiś święty by mógł to zrobic. Takze Pani nie była skłonna do tego, żeby jakkolwiek dyskutowac i dac sie przekonac... ;)

Jedyne co zostało to pisac pismo z prosba, o anulowanie itd. Ale wtedyu opcja jest taka, ze albo rozpatrza negatywnie, albo pozytywnie i wtedy czas rozpatrywania to bedzie np. miesiac wiec policza z polisy za 30dni, a moze byc tak, ze beda rozpatrywac 2 miesiace, wiec to wyjdzie jakies 70zl i wtedy rozwiaza i potraca, takze takie wysylanie pism itd. to wiecej zachodu niz to warte.

 

Z jednej strony nie ma im sie co dziwic, bo zlapali jelenia, podpisal, zaplacil i tyle. No ale jak sie dowiedzialem to np. w HDI, albo i PZU mozna bez problemu anulowac w kazdy dzien, z tym ze licza ilosc dni i tyle potracaja i oddaja skladke.

No nic trudno, na nastepny raz bede pamietac, zeby isc do PZU. Kazdy uczy sie na bledach.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowanie ma tutaj art 812 & 4 kodeksu cywilnego... jesli na dzien zlozenia masz ubezpieczenie oc i nie chcesz miec tego co sobie wykupiles, rozwiaz umowe na dzien dzisiejszy i dzisiaj dorecz pismo. ponadto popros o zwrot skladki. oczywiscie beda wymyslac co i jak, ale ja wiem ze mam racje i gdybym sie wk**wil to bym to im wylozyl we wszystkich instancjach...

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nie udało się.

Dzisiaj pojechałem tam gdzie kupiłem wczoraj polise. Facet powiedział, że on nie ma takiej mozliwości jako agent, żeby anulowac polise. Zadzwonilismy do centrali do Szczecina, tam kierowniczka czy tam ktoś tam powiedziała, że ona też nie może anulowac polisy ponieważ jest juz w systemie. A gdy zapytałem kto może to cofnac, to powiedziala, ze chyba tylko jakiś święty by mógł to zrobic. Takze Pani nie była skłonna do tego, żeby jakkolwiek dyskutowac i dac sie przekonac... ;)

 

 

Masakra ! Powinni oddac kase bez gadania ! Co ich obchodzą powody... Bo nie chce u was i koniec, nie muszę się nikomu tłumaczyć. Niech sprowadzą tego swojego Ubezpieczeniowego Boga i niech im to wkasuje, bez jaj ;D Jest w systemie i już nic nie mozemy zrobić... Parodia ! Chyba tylko w Polsce możliwe jest takei traktowanie klienta ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie...

 

 

 

art. 812

 

§ 4. Jeżeli umowa ubezpieczenia jest zawarta na okres dłuższy niż sześć miesięcy ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umowy ubezpieczenia, w terminie 30 dni, a w przypadku gdy ubezpieczający jest przedsiębiorcą w terminie 7 dni, od dnia zawarcia umowy. Odstąpienie od umowy ubezpieczenia nie zwalnia ubezpieczającego z obowiązku zapłacenia składki za okres, w jakim ubezpieczyciel udzielał ochrony ubezpieczeniowej.

 

 

 

szkoda, ze nie wiedzialem o tym wczesniej serio, bo bym po prostu tej babie z ktora rozmawialem przez telefon to przytoczyl. Ciekawy jestem jej odpowiedzi.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...