Skocz do zawartości

2012- przez ALPY na południe FRANCJI (towarzystwo mile widziane)


Konradoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję w lipcu około 10- dniową traskę wiodącą przez Alpy austriackie, szwajcarskie i francuskie w okolice Nicei- Marsylii. Tam poszwędać się po okolicy. Bardzo fajnie byłoby dojechać do Carcassonne.

Co chciałbym zaliczyć:

Grossglockner Hochalpenstrasse, Hallstatt, Hohenwefen, Ticino, Matterhorn, Canyon du Verdon, Viaduc du Millau, Carcassonne. Zaliczyć w Alpach jakiś średnio wymagający szlak z buta.

Trasa jeszcze w opracowaniu.

Spanie różnie. Pensjonaciki, pola namiotowe, z jeden raz na dziko (jak się da) i jeden obowiązkowo pod chmurką.

Nie planuję finansowo ile to wyjdzie bo to zależy jak będziemy się rządzić.

 

Jeśli ktoś siedzi w temacie to proszę o podpowiedzi: jak z noclegami, fajne miejsca, fajne traski, co trzeba wiedzieć, parkowanie moto, policja, zwyczaje na drodze, bezpieczeństwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Canyon du Verdon jest fantastyczny. Proponuje zaczac od miejscowosci Castellano i objechac go calego z dwuch stron, z tej miescinie mozna se wykupic splyw pontonem cen niestety juz nie pamietam a na drugim koncu skoczyc z mostu cale 180m. Co do tras wokol to asfal przyzwoity tylko trzeba uwazac bo jest ciut za waska na porzadne cisniecie a ruch niemaly a za kazdym zakretem super widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw jakas mapke na google to cos doradzimy.

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Ks. masz racje niech cos zapoda bo tak to nie bardzo wiadomo co polecic.

Jak dla mnie to Marsylia i Nicea to za duze miasta i straszny tlok. A co do tych rejonow to Prowansje mozna smialo cala polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka jeszcze nie powstała. Jest luty. Na razie zbieram informacje, przegladam przewodniki, Internet- jak będę miał jasność co chcę zobaczyć wtedy nanoszę to na mapkę i kreślę optymalną trasę. Ale tak jak pisałem. Dojechać "jakoś" w okolice Nieci A potem wzdłuż aż do Carcassonne albo zalogować się gdzieś i zwiedzać promieniście. Rozi- Ja też bardziej Francja. Ale droga ładnie prowadzi przez Alpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie na mapie okolice Andermatt lub przed St, Bernardino obowiazkowo zaliczyc Splügen / MonteSpluga

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka jeszcze nie powstała. Jest luty. Na razie zbieram informacje, przegladam przewodniki, Internet- jak będę miał jasność co chcę zobaczyć wtedy nanoszę to na mapkę i kreślę optymalną trasę. Ale tak jak pisałem. Dojechać "jakoś" w okolice Nieci A potem wzdłuż aż do Carcassonne albo zalogować się gdzieś i zwiedzać promieniście. Rozi- Ja też bardziej Francja. Ale droga ładnie prowadzi przez Alpy.

 

Oczywiście że przez Alpy :) strasznie ciągną do siebie i chce się tam wracać.

Edytowane przez ROZI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Planuje podobną trase na Sierpień i też 10 dni ale bez zwiedzania i łażenia po górach, w planach mam śmiganie po winklach aż do bólu i zaliczenie jak najwięcej przełęczy i tras widokowych. :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...