Skocz do zawartości

Sprawa sądowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie......po 2 latach prawie......

No i właśnie nie wiem co powinienem zrobić, czy szukać prawnika (problem- brak kaski). W skrócie sprawa wygląda tak:

Facet zmienił na mnie pas. Łapa w gispsie. Od tamtej pory 2 operacje, ręka nie powróci raczej do pełnej sprawności (problem z palcem lewej dłoni).

Na posiedzeniu wstępnym czy jak to sie zwie, był wniosek prokuratora o ukaranie delikwenta - 2 lata w zawiasach + 7 koła grzywny na cel publiczny. Oczywiście nie przyznaje się do winy, wiec w lutym rozprawa.

Specjalnie mi nie zależy na żądaniu kasy od chłopa, potrzebuje orzeczenie sprawcy coby od PZU wyszarpać co moje.

Czy jakimś cudem koleś sie może wywinąć? Czy zaufać prokuratorowi i czekać jak się roztrzygnie? Generalnie nie mam pojęcia co mnie czeka na tej rozprawie no i jakie może być roztrygnięcie, skoro prokurator po opini biegłego wnioskował jak powyżej....

Prosze o jakieś rady/informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radom koszty - 100 za zapoznanie się z materiałem + 100 za poradę ew + 400 zł za pierwsza rozprawę i 200 za każdą kolejną.Nawet dla świętego spokoju bym skorzystał z prawnika.Po wygranej sprawie zwrot kosztów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz co cie czeka na rozprawie?? ;) to ci powiem,,, wlasnie wracam ze sprawy z gdanska, jechalem tam 10 godzin zeby sie wypowiedziec w imie praworzadnosci a sedzina mnie pogania i mowi ze sad jest zmeczony bo nic nie jadl... ;-|

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No właśnie......po 2 latach prawie......

No i właśnie nie wiem co powinienem zrobić, czy szukać prawnika (problem- brak kaski). W skrócie sprawa wygląda tak:

Facet zmienił na mnie pas. Łapa w gispsie. Od tamtej pory 2 operacje, ręka nie powróci raczej do pełnej sprawności (problem z palcem lewej dłoni).

Na posiedzeniu wstępnym czy jak to sie zwie, był wniosek prokuratora o ukaranie delikwenta - 2 lata w zawiasach + 7 koła grzywny na cel publiczny. Oczywiście nie przyznaje się do winy, wiec w lutym rozprawa.

Specjalnie mi nie zależy na żądaniu kasy od chłopa, potrzebuje orzeczenie sprawcy coby od PZU wyszarpać co moje.

Czy jakimś cudem koleś sie może wywinąć? Czy zaufać prokuratorowi i czekać jak się roztrzygnie? Generalnie nie mam pojęcia co mnie czeka na tej rozprawie no i jakie może być roztrygnięcie, skoro prokurator po opini biegłego wnioskował jak powyżej....

Prosze o jakieś rady/informacje.

 

Jeśli opinia biegłego jest spójna i logiczna to ciężko będzie sprawcy uwolnić się od odpowiedzialności, chyba że pojawią się jacyś świadkowie z kapelusza. Czy zgłosił się Pan jako oskarżyciel posiłkowy do sprawy, bo jeśli nie to w tej chwili nie będzie można ustanowić żadnego pełnomocnika, bo nie jest Pan stroną w myśl przepisów kodeksu postępowania karnego.

 

Niezależnie od etapu na jakim sprawa się znajduję proszę zgłosić szkodę w moto do PZU, aby dokonali wycen - będzie Pan wiedział co robić z motocyklem (czy nadaje się do naprawy, czy szkoda całkowita).

 

Wypłata odszkodowania za szkodę w pojeździe i szkodę na osobie nastąpi pewnie po wyroku, choć PZU powinno samo prowadzić postępowanie ustalające.

Kancelaria Prawna AnLex - Odszkodowania Powypadkowe
http://www.kancelariaanlex.pl/
tel. 721 401 000 lub 22 613 33 72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałam do czynienia z biegłymi w centralnym Labolatorium Kryminalistycznym, powiedzieli jedno: sędziowie głownie opierają się o ich opinie. Także jeżeli opinia biegłych wykazała winę tego Pana, a jeżeli do tego dojdą jeszcze świadkowie tego zdarzenia, którzy potwierdzą Twoją wersję wydarzeń to nie musisz się lękac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błahaha :D ja mam 2 opinie biegłych i każda na moją korzyść, mam 2 naocznych świadków i co? I dalej sie włócze po sądach.

Pierwsza instancja skazała kierowce puszki, ale jej adwokatowi nie podoba sie jedna opinia biegłego i wnieśli apelacje.

 

Przypuszczam że wygrasz tą sprawe, ale możliwe że sprawca na siłe będzie chciał to przedłużać, tak jak w moim przypadku. (19 miesięcy)

Edytowane przez Diabel_Piszczalka

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł nie rozróżniasz czegoś :) Sąd przyznał Tobie racje tak? Polskie sądownictwo jest dwuinstancyjne więc druga strona miała prawo wnieśc apelacje co też uczyniła.Tak samo jak Ty miałbyś prawo to zrobic, gdyby wyrok był na Twoją niekorzyśc. Pewnie i tak nic nie zyskają, ale dla papugi (adwokata) w to graj bo kaska leci :) Denerwujące jest to, że takie sprawy ciągną się latami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też radziłbym Ci się jednak zwrócić do Adwokata - porada średnio kosztuje 100-200 zł, w zalezności od miasta. Najlepiej popytaj się znajomych, który Adwokat jest dobry (skuteczny, co najważniejsze: zaangażowany) i do niego uderz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...