Skocz do zawartości

Weekend majowy - Ukraina


fxd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ibez przesady wiecie kazdemu naotkanemu milicjantowi w lape heheh:D

 

może teraz to śmieszne dla Ciebie, widocznie nigdy tam nie byłeś,

radziłbym przemyśleć to raz jeszcze, milicja działa jak zorganizowana grupa przestępcza, to nie kulturalna policja niemiecka

 

a Lachy dla nich to jak śmiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. prognoz:

 

Kwiecień gorący i suchy

 

To będzie bardzo ciepły miesiąc, ponieważ temperatury będą wyższe od średniej wieloletniej. Poczujemy pełnię wiosny. Zachmurzenie powinno być niewielkie, nadal utrzymywać się będzie susza.

 

Maj bardzo gorący i suchy

 

Niewykluczone, że już w maju nadejdą pierwsze upały. Największe ich prawdopodobieństwo mieć będzie miejsce w województwach wschodnich i południowych naszego kraju. Podobnie jak poprzednie miesiące, w maju nadal będzie sucho i słonecznie. Powrót suszy, tym razem znacznie dotkliwiej da się we znaki wegetacji roślin.

 

oby to sie sprawdzilo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fxd - z tą "policją" to serio uważajcie, serio-serio ... i żartów ni ma ... trza być twardym, bo oni sa strasznie na Polaków cięci ... nie wiem jak na wschodzie ale w okolicach Lwowa traktują nas nadal jak okupantów ... i mundurowi zrobią wszystko zeby wam zepsuć wyjazd...

 

Zresztą o czym tu mowa, na starówce we Lwowie stoi wielki pomnik tego zbrodniarza Bandera, jeśli traficie w lato na jego święto, to sam zobaczysz ilu Ukraińców go tam houbi ... widok porażający.

 

W samym Lwowie jest luzik, bo wszyscy po Polsku mówią i 90% ludzi ma albo korzenie polskie albo sentyment... więc naprawdę jest fajnie :rolleyes:

Ale na drogach - mundurówka ... szkoda słów. I tak jak ci kolega pisał... nie dawajcie dokumentów tylko od razu negocjujcie cenę ...

BTW: słyszałem od znajomka który w tym roku był na Ukrainie ze łapówki biorą ostre, nawet świnie się na jego nawigację połasiły ... więc fanty różne ... Chyba im mniej gadżetów weźmiecie tym lepiej...

 

Z moich doświadczeń to radziłbym wam być dla "policji" niemiłym już na samym początku rozmowy. Oni "pracują" jak za głębokiej komuny więc najlepiej gadać z nimi z pozycji "porucznika Kwiatkowskiego" ... czyli "a wasz kamandir u mienia - ot !" :icon_mrgreen: i telefonem do ambasady straszcie :icon_mrgreen:

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylem tam nigdy stad moje pytanie:

 

a co jesli jechales przepisowo a oni Cie i tak zatrzymuja na kontrole i nie zaplacisz im tej lapowki to co wtedy ??

 

Oj, ciężkie życie będziesz miał z nimi z tego co widzę :icon_mrgreen:

 

pooglądaj "PSY" Pasikowskiego ... będziesz miał ogólny obraz jak to tam funkcjonuje wszystko :icon_mrgreen:

Możesz nam oczywiście nie wierzyć, ale bardzo szybko przeniesiesz się w czasie ...

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja rozumiem wszystko i wierze oczywiscie, ale tak czy inaczej takie pytanie samo sie nasuwa.

 

To co, oni beda czegos tak dlugo szukac na nas az czegos nie znajda :D ?

 

Ja tjebia skażu, naprimier :icon_mrgreen: U nich "DAI" czyli "policaja ichniejsza" zarabia jakieś 1000 hrywnów , co i tak na Ukrainę jest nieźle ... 1000 hrywnów eta jakieś 500 zł. , jakieś niecałe 200 ojro :blink: na miesjac ... A ceny RTV, żizni, samochodów ... takie jak w Polszy, albo i czasem droży bo wielu rzeczy ni ma ... np. kiedys lodówek nie mieli to wozili z Polszy na dachach samochodów osobowych ... ceramiki łazienkowej toże samo ni ma ... trza przywieźć, albo pakupić od kogos kto przywiózł...

Obcokrajowe produkty do kuszania jak Coca Cola, Mac Donaldy, etc. toże samo kosztuja jak w Polszy czy na Słowacji...

Córka chce na Colę i na potupaję, żona na lodówkę, a syn na samochód ...

 

 

I taki Wania stoi w radiowozie przy granicy, dostał na wypłatę te 1000 hrywnów, a obok niego po drodze Lachy Niemce i inne obcostronne w Automobilach guliają , zadowolone, napasione, a każdy przy dupie ma na zbyciu kilka razy więcej niż Wania wypłaty dostał ...

 

No to pomyśl teraz jakią Wania ma motywację żebyś mu dał w łapę :) :icon_mrgreen:

 

ps: soby za ten pseudo ruski, ale nie mogłem się powstrzymać :tongue:

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tak ja kumam wszystko ale ale :D Tyle co wydam na paliwo do drugie tyle na łapowki chyba musze miec hahahah:D

 

Trzeba powymieniac duzo ... zlotowek na 5$ hihi w CZ udallo mi sie chyba z 2 tys koron(2 moto i znak stopu) na 100 koron zjechalismy hahaha:D BO wiecej kolega nie mial przy sobie a leniuchy nie chcialy jechac do bankomatu :D

 

Jestem lekko przerazony !!! Jesli chodzi o milicje ... makarka!!

Edytowane przez fxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłoroczny weekend majowy robiliśmy ukraińskie karpaty na 5 motocykli,trasa około 1400 km. W sumie trzy madatołapówki na wszystkich, dwa razy po 100 hrywien za prędkość i raz 200 za wódkę.Wnioski i przeliczniki pozostawiam waszej ocenie. NAPRAWDĘ WARTO TAM POJECHAĆ, TEJ ZABAWY SIĘ NIE ZAPOMINA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość komandosek

warto warto. Ja tam płaciłem pierwszą w życiu łapówkę. Pierwszy raz też jechałem milicyjną ładą. Z godzinę - jeżdząc po lwowie i negocjując wysokość łapówki (!!) Nie chcielismy płacić, chcieliśmy mandat.

Jednak, na ukrainie milicja mandatów nie wystawia. Potem spotkaliśmy tych samych milicjantów, jak się wpychali przed nas w kolejkę do monopolowego, by kupić alkohol za nasze 10 dolarów...

 

początkowo chcieli 200 hrywien (za alkohol), widze ze mają już jakies taryfikatory łapówek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mieszkalem kiedys w tym "pieknym" kraju i srednio raz czy dwa razy w roku tam jezdze. Wiec co nieco powiedziec moge :)

 

1. Granica, bez kolejki i zadnych lapowek (jesli macie papiery w porzadku tzn: dowod rejestracyjny jest na ciebie, masz zielona karte). Zadnych papierkow sie nie wypalnia.

 

2. Policja: nie zatrzymuja bez powodu - serio. Jesli cos preskrobalsicie to problemem jest to ze nie moga wypisac manadatu na miejscu tylko trzeba jechac do sadu na rozprawe w trybie natychmiastowy - tak to rozwiazali :) A to zajmuje duzo czasu - min kilka godzin. Wiec szybciej jest isc droga lapowkową...

Wysokosc mandatow... Jakos 2 lata temu radykalnie podniesli ich wysokosc, co sie bezposrednio przenioslo na wysokosc lapowek. Przyklady: za jazde pod wplywem 4000 - 8000 hr (czyli jakies 1.5 - 3 tys zl.). Wyprzedzanie na ciaglej ok 600hr (230zl). Jesli uwazacie ze bezprawnie was zatrzymali i sie "czepiaja" to mowcie ze dzwonice na telefon zaufania (jest wypisany na kadym radiowozie ) To samo na granicy (telefon zaufania) - boja sie tego bo to jest telefon centrali w kijowie. Kask jest obowiązkowy!!

 

3. Drogi... cale "wojewodztwo lwowskie" tragedia. Aktualnie rabia prowizoryczna droge pod euro2012 granica (medyka)-lwow ( w gurdniu brakowalo im ok 30km do granicy). Mam nadzieje ze sie jeszcz nie rozsypie do maja. Bardzo uwazajcie na swiatla w wiekszych miastach. Nie sa centralnie na skrzyzowaniem tylko z boku lub z przeciwnej strony drogi. Kiepsko swieca. Torowiska (Lwow) wystaja okropnie. Nieumiejetny przejazd samochodem zahaczenie dnem gwarantowane.

 

4. Paliwo tankujcie na OKKO, LUKOIL i WOK i bedzie dobrze - zadnych problemow (najpierw sie placi potem leje ;) ).

 

Jak sobie cos wartego uwagi przypomne dopisze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...