Skocz do zawartości

Ubezpieczenia hipoteczne


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ubezpieczoną hipotekę na mieszkaniu kupionym dziecku.

Kasę za ubezpieczenie pobierał bank. Nie za dużo, 390zł miesięcznie ... ups ... rocznie. W zeszłym roku :icon_mrgreen:, moja agentka ubezpieczeniowa zwróciła mi uwagę że bankowe ubezpieczenie jest jest gówno warte. I rzeczywiście, po sprawdzeniu okazało się że;

mieszkanie jest ubezpieczone tylko na kwotę kredytu.

nie uwzględnione jest OC.

polisa nie figuruje w rejestrze ubezpieczeń :icon_eek:

Snując teorie spiskowe, podejrzewam że bank wcale nie ubezpieczał mieszkania, brał tylko kasę.

Czytałem kiedyś o tym procederze, a nie sądziłem że robi TO bank z listy tych największych.

 

Nowe ubezpieczenie jest na kwotę rynkową.

Pełny zakres OC i mnóstwo ciekawych klauzul. Teoretycznie mogę w ramach ubezpieczenie zlecić otwarcie zamków, wyprowadzenie psa na spacer, zamówienie pizzy ...

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam ubezpieczenie w Hestii (polecone przez Dombank). Płaciłam za dom ponad 700 zł rocznie i było to tylko ubezpieczenie do wartości kredytu, czyli zabezpieczający interes banku.

Obecnie mam ubezpieczenie w Allianz, na około 700 tys zł (od pożaru, powodzi, pioruna itp) i płacę nieco ok. 500 zł rocznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płacisz przy tym nowym?

 

Niecałe 500zł rocznie.

I jak napisałem, full opcja.

Z otwieraniem zamków w razie awarii, podlewaniem kwiatków, wyprowadzaniem psa w razie choroby :icon_mrgreen: i milionem innych usług ...

Nazwa ubezpieczyciela na priva coby nie było że reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...