Skocz do zawartości

Norwegia


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oooo widzisz ... z nieba spadasz :icon_mrgreen:

 

Czy to prawda że po wschodniej stronie Norwegii i w Szwecji jest zdecydowanie mniej deszczu ? Takich info się doszukałem...no ale trzeba zweryfikować najpierw :icon_mrgreen:

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem tego ocenić. Moje odczucia są takie, że góry = wypas trasy & pogodowa ruletka, niżej położone tereny = nudniejsze trasy & łatwiejsza do przewidzenia pogoda.

 

Przykładowo:

 

Przełom maja/czerwca 2010. Na wysokości kilometra z groszem n.p.m. popylałem sobie na krótkim rękawie. Wjechaliśmy nieco wyżej (nie pamiętam dokładnych wskazań nawigacji), a tam - > http://imageshack.us/f/85/dsc02731cc.jpg/ . To akurat parka lokalsów, która wiedziała na co się pisze. Pani parkując goldasa, raczyła się zakopać w tej kupce śniegu po prawej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mając tydzień czasu, w życiu bym go nie przeznaczył na motocyklowe zwiedzanie Norwegii :D

 

Powiem tak, mieszkam w Niemczech ponad 30 lat i tez ich nie zwiedzilem :icon_mrgreen:

 

 

i czemu ja tam jeszcze nie byłem ??? blink.gif Aż sam się sobie dziwię laugh.gif

 

Jak ogladam ten filmik to sam sie zastanawiam po co mam tak daleko jechac :icon_mrgreen: No coz, w koncu ta Norwegie trzeba zaliczyc :icon_mrgreen:

 

Zdecydowalem jechac w II lub III - ciej polowie Lipca.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks - połowy są zazwyczaj dwie ale jak zamówisz pogodę to możemy jechać i w tej trzeciej, za mną też chodzi ta Norwegia

 

Racja, mialem na mysli tydzien, ale to jeszcze musze ustalic z moim szefowstwem

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trasa, którą sobie nakreśliłeś jest ok. Na północ od Andalsnes, aż do Lofotów nie jest zbyt ciekawie. Ew. dorzuciłbym coś na południe od Bergen.

Co do pogody to ja w lipcu 2011 przez prawie 3 tyg. nie widziałem deszczu... Ale to chyba jakiś ewenement. Za to gość, którego spotkałem na campingu w Rovaniemi twierdził, że przez tydzień jego pobytu w północnej Norwegii, deszcz nie przestawał padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jedzie przelotową E6 to faktycznie omija kilka ciekawych miejsc. Zjeżdżając z E6 można zobaczyć np. kościół Trolli, drogę atlantycką, Torghatten, okolice Mo i Rana, marmurowy pałac, drogę RV 17, lodowiec Svartisen. Więcej nie będę wymieniał. Jak dla mnie nie ma w Norwegii nieciekawych rejonów.

Suzuki GSF600S Bandit => Suzuki DL-650 V-Strom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale jazda drogą Atlantycka i SV17 trochę czasu zajmuje. Poza tym na tej drugiej sporo jest przepraw promowych. Nie do końca są one warte "marnowania" czasu w porównaniu, np. do Lofotów.

 

Jak dla mnie podróż z południa N na północ trochę rozczarowuje, bo jednak jadąc, np. z Nordkapp na południe odkrywa się coraz piękniejsze miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gustami się nie dyskutuje. Do mnie np. Lofoty nie do końca przemówiły. Byliśmy dwa razy i dwa razy deszcz i niesamowity wiatr. Poza tym ładnie.

Co do przepraw promowych: jeśli komuś szkoda czasu na przejechanie malowniczymi rejonami i woli przelecieć E6 to po co tam jechać, żeby kilometry nabić?

Ale każdy lubi co innego.

Suzuki GSF600S Bandit => Suzuki DL-650 V-Strom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - nie zrozumieliśmy się.

Tydzień to chyba nie licząc dojazdu, bo tak to nawet nie warto ruszać w tamtym kierunku :) Człowiek rozsmakuje się pięknem przyrody a tu już wracać trzeba.

A południe faktycznie jest piękne, ale też turystów najwięcej.

Droga do Lysebotn, itd.

Polecam ten odcinek: http://maps.google.p...&mra=ls&t=m&z=9

Suzuki GSF600S Bandit => Suzuki DL-650 V-Strom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...