Skocz do zawartości

Junak 121 und Romet Soft Chopper


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brałem pod uwagę wiele rzeczy, ale jedna mnie nurtuje, a ma duże znaczenie dla trwałości maszyny w warunkach nauki jazdy.

Czy te motocykle maja wymienny filtr oleju?

Akurat nie nad tym powinieneś się zastanawiać w przypadku chińskich motocykli do nauki jazdy.

Częsta wymiana oleju w zupełności wystarczy i silniki wytrzymają długo, jeśli trafisz na przyzwoite egzemplarze.

Trochę zachodu możesz mieć z osprzętem, bo do chińczyków trzeba mieć trochę serca, by bezawaryjnie śmigać. W szkole jazdy potrzebujesz bezawaryjnego człgu by mieć święty spokój z zaglądaniem do sprzęta.

Jeśli już w ramach eksperymentu, dla tych kursantów oderwanych od rzeczywistości, to używany Romet 125cc za 2tyś PLN. U kursantów wytrzyma podobnie co nowy, a nie szkoda będzie.

Warunek, blisko serwis z podstawowymi częściami do Rometa.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję: kursanci nikłej muskulatury, bądź zwolnieni z wychowania fizycznego w szkole, otrzymają bestię, łamacz rąk i nóg, postrach rockersów, pogromcę Straży Miejskiej, czyli Suzuki GN125 po remoncie na oryginalnych częściach, alu-kołach, ze zdublowanymi hamulcami dla pasażera i czerwonym bakiem :-)

Posiadam kompletne i jeżdżące zwłoki Gienka, które całkiem normalnie się poruszają, osiągając 105 km/h pod moją wiotką tuszą, nie dymią, biorą 0,5 litra oleju na tysiąc kilometrów i bez luzu na wale :-)

Policzyłem, że lepiej wydać kasę na doprowadzenie tego motocykla do ideału niż kupować chinola.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie rady - są cenne i przydadzą się na przyszłość.

 

Najspokojniejszy Instruktor We Wsi :-)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdublowanymi hamulcami dla pasażera i czerwonym bakiem :-)

 

Najspokojniejszy Instruktor We Wsi :-)

Znaczy się, że pasażer może sobie hamować przednim i tylnym hamulcem, kiedy zechce :icon_mrgreen:

Tylny to prosto zdublować, ale jak rozwiązałeś zdublowanie przedniego?

Poza tym to jak to się sprawdza w praktyce, instruktor na miejscu pasażera ma jakiś realny wpływ na wyhamowanie przed przeszkodą lub ominięcie, bez dzwona?

 

P.S.

Ja bym nie wsiadł jako pasażer z ledwotrzymającym równowagę kursantem. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, że pasażer może sobie hamować przednim i tylnym hamulcem, kiedy zechce :icon_mrgreen:

Tylny to prosto zdublować, ale jak rozwiązałeś zdublowanie przedniego?

Poza tym to jak to się sprawdza w praktyce, instruktor na miejscu pasażera ma jakiś realny wpływ na wyhamowanie przed przeszkodą lub ominięcie, bez dzwona?

 

P.S.

Ja bym nie wsiadł jako pasażer z ledwotrzymającym równowagę kursantem. :icon_mrgreen:

Przedni zacisk jest od skutera z systemem dual. Czujnik hamulca pompy instruktora uruchamia stycznik rozłączający zapłon.

Ja też nie wsiadłbym z kursantem ledwo trzymającym równowagę, więc nie wsiadam.

 

 

Czemu akurat 125 a nie 250?

Ćwiartki mam trzy: SR250, YBR250 i CB250 Two Fifty. Brakowało jednej setki dla kursantów kategorii A1 i tych, którzy fizycznie i organizacyjnie nie ogarniają na początku większej maszyny. Dwanaście koni a dwadzieścia to kosmiczna różnica, gdy pracuje się z osobą będąca w czasach szkolnych zwolnioną z wychowania fizycznego...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...