Skocz do zawartości

Sprzedawanie na allegro w ramach innej firmy


Tobik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Joł ludzie,

Sprawa jest taka,że jak tu zrobić żebym mógł sprzedawać rzeczy na allegro w ramach firmy kolegi? Doczytałem się, że jest niby możliwa umowa o dzieło, ale z drugiej strony sprzedaję to pod swoimi danymi, więc fiskus może mnie pociągnąć do zapłacenia podatków i grzywny czy coś w tym rodzaju. A może zrobić to tak ,że będzie konto firmowe założone na adres firmy kumpla, a ja będę to obsługiwał? Jak to ugryźć?

Z góry dziękuję za cenne wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że fiskus się czepi jak dopatrzy się możliwości obdarcia z podatku. Ale druga opcja - prowadzenia konta należącego do kogoś innego to nie jest problem. To sprawa tylko między Tobą a tą firmą, w tym przypadku Twoim kolegą. Ta opcja jest znacznie łatwiejsza niż wystawianie d... fiskusowi.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. A w ogóle jak to jest ze sprzedawaniem jako osoba fizyczna rzeczy? jest jakiś próg, od którego trzeba już rejestrować to jako działalność? Grzebałem trochę na ten temat, ale generalnie działalność jest wtedy jak prowadzisz sprzedaż systematycznie, powiedzmy że mam 30 aukcji, z tego sprzedam połowę w kwotach powiedzmy 100-200zł, to chyba się nie czepi mnie fiskus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepi się - bo o prowadzeniu działalności świadczy nie ilość, a sposób jej prowadzenia. Skoro sprzedajesz jednorazowo 30 rzeczy to świadczy to o tym, że prowadzisz sprzedaż w sposób zorganizowany - a to wymaga działalności gospodarczej.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...