Skocz do zawartości

Kawasaki KX 250 wersja E. Brak Iskry


Seba-S91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedawno zakupiłem Kawasaki KX 250 wersja E według numerów wybitych na ramie oraz silniku. Rocznik podejrzewam że 89 chociaż mogę się mylić. Moto do remontu.

 

Na początek zająłem się brakiem iskry.

 

Według mnie wina leży po stronie statora (zdjęcie nr.1 przód i 2 tył) ponieważ reszta układu zapłonowego nie wzbudza moich podejrzeń (zdjęcie nr 3 cewka wysokiego napięcia),(zdjęcie nr 4 moduł zapłonowy), jeśli się mylę co do nazewnictwa danych elementów to przepraszam :biggrin: .

 

Jedynie stator wygląda podejrzanie i tak naprawdę jedynie stator potrafię sprawdzić :rolleyes: , jedna z "cewek" ta wytwarzająca prąd (zdjęcie nr 1 oznaczona numerem 1) wygląda na przepaloną (w połowie jej długości jest czarna). Jej opór jaki wykazuje miernik to 1, jak bym nie ustawił(zdjęcie nr 5i6).

 

Cały stator składa się z dwóch "cewek", jedna gruba wytwarzająca prąd (ta przepalona) druga cienka (chyba impulsator jeśli się nie mylę).

 

Ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobić? Da się taką "cewkę" przewinąć, czy trzeba kupić drugą lub cały stator? Miałby może ktoś taki sprawny stator?

 

Może ma ktoś zdjęcia kompletnego statoru do mojego modelu motoru i mógłby umieścić je na forum?

Chciałbym się upewnić czy mój jest kompletny.

 

Jeszcze jedno.

Jeśli ktoś ma serwisówkę do tego modelu to prosiłbym o udostępnienie jej.

Oczywiście darmową :)

post-57834-0-54033300-1318080412_thumb.jpg

post-57834-0-68804800-1318080451_thumb.jpg

post-57834-0-75700500-1318080466_thumb.jpg

post-57834-0-24650600-1318080478_thumb.jpg

post-57834-0-13665300-1318080491_thumb.jpg

post-57834-0-93529600-1318080502_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektronicznego punktu widzenia - cewka jest przepalona na 100% - wątpię, żeby miała rezystancję ponad 250MR ; )

przewinąć można próbować, musiałbyś policzyć zwoje i użyć podobnego drutu (emaliowanego!) coby się indukcyjność zgadzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi kolego powiedzieć jaki opór taka dobra cewka powinna mieć?

 

Zastanawiam się nad zaniesieniem jej do zakładu w celu przezwojenia jej.

 

Co o tym sądzisz, dałoby radę?

 

Wszystko by później grało tak jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opór to będzie znikomy - najważniejsza jest indukcyjność.

cewka nawinięta musi mieć taką samą impedancję jak oryginał, a żeby to osiągnąć musisz nawinąć tyle samo zwojów i takim drutem co ma przepalona.

W zakładzie, gdzie pracują ludzie którzy się na tym znają dobiorą Ci drut i zrobią kopię na rdzeniu starej cewki.

Tutaj dużej filozofii nie ma , chociaż elementy indukcyjne lubią być kapryśne ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli zaniosę ją takim ludziom do zrobienia to powinno być wszystko w porządku?

 

A przy takiej operacji niema czasem później ryzyka że coś źle zrobią i może mi się od tego jakiś element spalić?

 

I jeszcze jedno pytanie :-) . Czy cewka na zdjęciu nr 1 oznaczona czerwoną cyferką 2 może być impulsatorem? Czy może takowego brakuje na moich zdjęciach?

 

Sory że zadaje tyle pytań ale dopiero orientuję się w tym temacie :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wielkie dzięki za pomoc :notworthy: .

 

Postaram się niedługo zorientować czy ktoś w okolicy mógłby mi to dobrze zrobić i oczywiście zorientuję się co do ceny, wszystko będzie zależało od tego wskaźnika.

 

Jak już się zorientuje w wolnym czasie to oczywiście dam znać :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...