Skocz do zawartości

Yamaha MBK


MaNiaCc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam wszystkich :D

Chciałbym zacząć większą przygodę z offroadem, jak na razie mam quada 110 ccm, którego zatarłem pół roku temu ;). Jeździłem dosyć dużo na ( niestety) nie moim Simsonie S-53, więc nie muszę się (zgrubsza) uczyć od podstaw.

Mam znajomego kolegę po mechaniku, zajmującym się jazdą terenową jakieś 4 lata, bardzo doświadczonego. Polecił mi Yamahe DT. Poszukałem i zdecydowałem się na nią, lecz przeglądając allegro znalazłem taką ofertę: http://otomoto.pl/yamaha-mbk-kros-50cm-M2840633.html

Jeśli możecie powiedzcie, czy ma moc, czy silnik jest ten sam jak w DT-ce na co musiałbym w niej zwrócic uwagę?

I również, jakie rocziki są dobre do jazdy terenowej? Mam do wydania jakieś 3000-3500 zł. Oczywiście chodzi mi o motory Yamaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że DT to jednak udany model, jest produkowany od bardzo dawna z niewielkimi zmianami a to świadczy o czymś. Nie wiem jak to sie ma do jazdy w terenie ale sprzęt jest naprawdę fajny i ze wszystkich 50tek enduro wybrałbym właśnie Yamahę.

To co masz na aukcji to napewno jest na silniku od DT. ale czy to jest Yamaha to nie wiem, w DT zawieszenie przednie jest klasyczne a ten ma USD.

 

Jeżeli chodzi o moc to nie spodziewaj się szału, żeby w terenie poszaleć trzeba zmienić zębatkę tylnią na większą, ale to kosztem Vmaxa, a jak z koleji zależy ci na prędkości to w terenie nie pośmigasz.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moc, to wiadomo: to jest 50 ccm a nie 250.

Znalazłem jakieś 10 opinii krytykujących DT-tke, a chwalących koło 50 ;D Więc najprawdopodobniej DT

 

Zastanawiałem się nad tunningiem z 50 na 80 ccm , tylko nie wiem jak zareaguje silnik, i o ile mniej czasu wytrzyma, nie ma dużo opinii na ten temat (a baaardzo dużo czytałem)

Nad zębatkami myślałem (i jak coś wiem o co chodzi :D) Myślę, że minimalny Vmax dla mnie to jakieś 55-65 km/h , takie małe wyrzeczenie dla mocy ;) Ile zębów miałaby mieć zębatka na takim configu?

I czy inny moduł coś zmienia?

 

I wiem, trochę dużo pytań jak na osobę nie mającą jeszcze motoru :D Ale to, że będę go miał nie ulega wątpliwością , jeszcze tydzień dwa, jak już się zdecyduję, a miesiąc i będzie miał dla mnie mocy za mało, więc pytam się profilaktycznie :D

Edytowane przez MaNiaCc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...