Skocz do zawartości

3 pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie związane z klasyfikacja pojazdów

na samym dole strony http://micro-car.pl/index.php?id=2 napisano ze pojazdy microcar (ale gdzie indziej to też widziałem na aukcjach podobnych aut na allegro (tylko ze tam była mova też o aktualnym prawie)) a przepisy mówia

 

lekkie pojazdy czterokołowe, których masa bez obciążenia nie przekracza 350 kg (kategoria L6e), nie wliczając w to masy akumulatorów w przypadku pojazdów elektrycznych, i których maksymalna prędkość konstrukcyjna nie przekracza 45 km/h oraz których: a) pojemność skokowa nie przekracza 50 cm3, w przypadku silnika z zapłonem iskrowym, lub b) maksymalna moc nie przekracza 4 kW, w przypadku innych silników ze spalaniem wewnętrznym, lub c) maksymalna moc jest nie większa niż 4 kW, w przypadku silnika elektrycznego. Pojazdy te powinny spełniać wymagania techniczne stosowane do motorowerów trójkołowych kategorii L2e, chyba że przepisy dotyczące homologacji stanowią inaczej;

 

przecież w ich autach jest silnik około 500ccm a nie 50ccm wiec jak można?? może takie pojazdy maja jakieś przywileje??

 

drugą rzeczą o która chciałem zapytać s,a przyczepki do rowerów/skuterów/

chciałbym zrobić przyczepkę ale nie bardzo wiem czy nie majac prawka kat A mogę mieć przyczepę przy skuterze (nie posiadam też zadnego innego prawka), a co z homologacja trzeba uzyskiwiać a może łatwiej przerobić np juz taka z homologacja do roweru ??

 

i 3 rzecz jaka jest granica między tuningiem a budowa już zupełnie innego pojazdu?? podobno w pl nie wolno miec "homemade" ale już zarejestrowane można przerabiac?? prosze o wytłumaczenie!!

Edytowane przez zyga90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przecież w ich autach jest silnik około 500ccm a nie 50ccm wiec jak można?? może takie pojazdy maja jakieś przywileje ??

 

 

Przeczytaj dokladnie prospekt i ustawe. 50 ccm maja silniki OTTO, silnik diesel'a jest bez ograniczen pojemnosci jego moc natomiast moze wynosic do 4 kW tak samo w przypadku napedu elektrycznego - do tego dojda baterie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokladnie prospekt i ustawe. 50 ccm maja silniki OTTO, silnik diesel'a jest bez ograniczen pojemnosci jego moc natomiast moze wynosic do 4 kW tak samo w przypadku napedu elektrycznego - do tego dojda baterie.

 

:crossy:

aha chodzi o zapis pojemność skokowa nie przekracza 50 cm3, w przypadku silnika z zapłonem iskrowym ?? w sumie fakt diesel nie ma świecy iskrowej :) elektryk też nie :D

no to 1/3 ptyań rozwiązane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...