Skocz do zawartości

Dźwięk silnika FZ8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od 4 miesięcy użytkuję FZ8, w tej chwili przebieg ok. 3500 km i mam dwa pytania do użytkowników FZ8. Czy to normalne, że w zakresie obrotów 2000-4000 słychać taki charakterystyczny gwiżdżący, świszczący dżwięk silnika? Czy pierwszy bieg musi wbijać się z takim "hukiem"? Obserwuje różne motocykle i jakoś to inaczej wygląda niż w FZ8. Oczywiście serwis twierdzi, że tak musi być, że wszystkie tak mają, taki typ.

 

Pzdr.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kultura pracy tego silnika jest gwiżdżąco-turbinowa. FZ1 również tak chodzi, ale mi się to podoba ponieważ motocykl nabiera takiego bandyckiego imażu. Wrzucenie pierwszego biegu prawie zawsze połączone jest z wielkim łupnięciem. Te silniki tak mają i na Twoim miejscu nie przejmował bym się zupełnie takimi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu typach i modelach motocykli pierwszy bieg wchodzi z charakterystycznym trzaskiem, tak ma być :)

Co do tego gwizdania to przyznam, że nigdy się nie przysłuchiwałem, ale to YT sobie możesz zweryfikować czy inne FZ8 też wydają podobne dźwięki :)

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Trochę się uspokoiłem, ale jednak trochę dziwny ten dźwięk.

Pytanie do duddits: masz założoną owiewkę? Jeżeli tak, to czy poprawił się komfort jazdy przy wyższych prędkościach? Ja jeszcze nic nie dołożyłem, chociaż dla mnie nawet do 150 km/h nie jest najgorzej.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do duddits: masz założoną owiewkę? Jeżeli tak, to czy poprawił się komfort jazdy przy wyższych prędkościach? Ja jeszcze nic nie dołożyłem, chociaż dla mnie nawet do 150 km/h nie jest najgorzej.

Nie, to golas - i tak zostanie. Głównie jeżdżę po mieście, na wyprawy turystyczne wybieram się na tyle rzadko, że ten dyskomfort jest dla mnie akceptowalny.

Jakby te proporcje miałyby się odwrócić kiedyś to po prostu zmieniłbym sprzęta.

 

Zresztą naked to naked - esencja motocykla :)

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pytanie do użytkowników FZ 8

 

ostatnio miałem okazję się przejechać z bardzo ciepły dzień nową FZ8 trasie , prędkości grzeczne 120 km/h , przejazd przez wioske 60 km/h.

 

Pyatanie : CZY TEŻ WAM POGRZEWA TYŁEK ŻE NIE MOŻNA NA TYM WYSIEDZIEĆ.

 

sam osobiście na co dzień mam FZ6 gdzie wydechy mam pod tyłkiem i jadąc w tych samych warunkach nigdy mi się tyłek nie grzeje ( poza bardzo powolną jazdą i staniem na światłach)

 

opinia o FZ8 : szczerze - wziąłem FZ8 na jazdy testowe i wszystko było fajnie gdyby nie to grzanie w tyłek - nie wyobrażam sobie jazdy w dalszą podróż bądź jazdę po mieście

 

myślałem żeby zmienić 6 na 8 ale chyba jeszcze poczekam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistral, może to z podniecenia? ;)

 

A poważnie: nie odnotowałem niczego takiego, czasem jak się silnik w mieście dobrze nagrzeje to czuję to w okolicy kolan i niżej, ale nie jest to nic z czym nie mógłbym żyć :)

 

 

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...