Skocz do zawartości

Finał Realnej Akcji w Pile 29.07.2011


wojtaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pilski motocyklista Jarek Krystofiak, który jest jednym z animatorów wydarzenia zaprasza bikerów na Wielki Finał Realnej Akcji w piątek 29.07.2011 na pilskiej Wyspie. W programie m.in. prezentacja prac wykonanych przez wolontariuszy z Australii, Białorusi, USA, Kanady, Niemiec, Francji i Polski. Usłyszymy także koncerty zespołów Writing on The Wall z USA oraz polskiego Exodus 15. Atrakcje extra to bezpłatne konsultacje lekarzy chiropraktyków z USA, zjazd motorów (czyli my), pojazdy militarne i coś na ząb czyli gratisowe grochówka i kiełbaski z grilla.

 

Realna Akcja to inicjatywa kilkadzięciu osób z wymienionych krajów, które przyjadą do Piły w ostatnim tygodniu lipca. Za swój pobyt zapłacą sami, a na dodatek zabiorą się za porządkowanie naszego miasta. Realną Akcję, już po raz czwarty zainicjowała warszawska fundacja Realna Nadzieja. Poprzednie edycje odbywały się w Tomaszowie Mazowieckim, Sandomierzu i w Łodzi. W Pile młodzież rozpocznie prace 24 lipca, a w ramach zajęć będą m.in. odnawiać mieszkania czterech rodzin, które wskaże MOPS. W planach mają także odnowienie placu zabaw przy ul. Kazimierza Wielkiego na Zielonej Dolinie, a jeśli wystarczy czasu posprzątają Wyspę i Park Miejski, pomalują ławki, altanę i mostki.

W działaniach na rzecz miasta może wziąć udział każdy. Wystarczy mieć ukończone 16 lat. Należy wypełnić deklarację dostępną na stronie Centrum Wolontariatu. Akcji patronuje prezydent Piły Piotr Głowski. 25 lipca weźmie on udział w rozpoczęciu inicjatywy w internacie przy ul. Dąbrowskiego, a także uda się z wizytą do jednego z remontowanych mieszkań. Dzień później odwiedzi wolontariuszy na Zielonej Dolinie. Będą pracować przy placu zabaw. W środę 27 lipca w tym miejscu, przy placu zabaw odbędzie się mini koncert zespołu Writing On The Wall o godz. 17.30 - warto posłuchać.

 

W piątek o godz. 17:00 rozpocznie się Wielki Finał Realnej Akcji, czyli wspomniany Piknik Rodzinny na Wyspie. W trakcie, o godz. 19:00 Prezydent oficjalnie podziękuje w imieniu naszego miasta wolontariuszom Realnej Akcji. W programie, prócz wyżej opisanych także rodzinne grillowanie, prezentacja prac wolontariuszy (foto, video), promocja organizacji biorących udział w Akcji i wiele atrakcji dla dzieci i rodzin. To dodatkowa informacja za Fundacją Realna Nadzieja.

 

Rola motocyklistów sprowadziłaby się do uatrakcyjnienia zabawy na Wyspie, o co prosi Jarek. Problemem są prawdopodobne plany wakacyjno-urlopowe, które skierowały część pilskich motocyklistów w podróże dalekie i bliskie. Niemniej liczymy na udział tych, którzy w mieście pozostali i zechcą wziąć udział w Akcji. Zbiórka motocyklistów odbędzie się w piątek 29.07. o godz. 17:00 na parkingu pomiędzy restauracją Młyn, a d. Berpilem (gdzie zwykle Motoserce, Motomarzanna), a miejsce wyznaczone dla naszego pobytu wskaże organizator imprezy.

 

Edytowane przez wojtaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sugeruję, ale dobrze by było się pokazać, Panie i Panowie.. Jeśli inni coś robią dla tego miasta i w zamian pragną tylko trochę uśmiechu, a od motocyklistów uświetnienia imprezy samą tylko obecnością, to jestem za..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem są prawdopodobne plany wakacyjno-urlopowe, które skierowały część pilskich motocyklistów w podróże dalekie i bliskie. Niemniej liczymy na udział tych, którzy w mieście pozostali i zechcą wziąć udział w Akcji. Zbiórka motocyklistów odbędzie się w piątek 29.07. o godz. 17:00 na parkingu pomiędzy restauracją Młyn, a d. Berpilem (gdzie zwykle Motoserce, Motomarzanna), a miejsce wyznaczone dla naszego pobytu wskaże organizator imprezy.

 

[/color]

Rozumiem, ze wszyscy w rozjazdach wakacyjnych, bo nikogo we wskazanym miejscu i o wskazanej godzinie nie było. Chyba mozna napisac o ewentualnej zmianie miejsca i godziny zbiorki, skoro pisze sie o takiej akcji na subforum dla pilskich motorzystow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety, znów pogoda pokrzyżowała plany organizatorów i cały finał został przeniesiony do PDK na pl. Staszica. Jarek Krystofiak zwrócił się do mnie na początku akcji, cobyśmy wspólnymi siłami pilskich motocyklistów zasilili wyspę kolejnym elementem układanki przyciągającej uwagę pilan do całego przedsięwzięcia. Byłem więc jedynie przekaźnikiem, a ważne sprawy osobiste uniemożliwiły mi obecność w Pile. Niemniej Jarek skontaktował się ze mną w piątek, czyli dzień zakończenia RA i poinformował o załamaniu pogody i zmianie planów. Uzgodniliśmy, że podjedzie na umówioną godzinę na parking koło Berpilu i odwoła plany dla przyjeżdżających motocyklistów.

Cóż, czasem tak jest, że nie mamy wpływu na czynniki warunkujące powodzenie jakiegoś przedsięwzięcia. Lecz jak w wojsku, kiedy brakuje dowódcy, jego rolę przejmuje kolejny starszy stopniem i oddział wykonuje zadanie do ostatniego żołnierza. Ja jestem propagatorem zasady, że nie ma nieudanych projektów z powodu np. niedostatku chętnych do jego realizacji. Nawet jeśli zostałbym na polu sam, to zrobiłbym wszystko dla sukcesu przedsięwzięcia. Przywódca grupy jest wybierany w takich okolicznościach spontanicznie lub ktoś sam przejmuje kierowanie. Grupa nie może zostać bez przywódcy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz jak w wojsku, kiedy brakuje dowódcy, jego rolę przejmuje kolejny starszy stopniem i oddział wykonuje zadanie do ostatniego żołnierza. Ja jestem propagatorem zasady, że nie ma nieudanych projektów z powodu np. niedostatku chętnych do jego realizacji. Nawet jeśli zostałbym na polu sam, to zrobiłbym wszystko dla sukcesu przedsięwzięcia. Przywódca grupy jest wybierany w takich okolicznościach spontanicznie lub ktoś sam przejmuje kierowanie. Grupa nie może zostać bez przywódcy...

Przemku,widziałem Cię wracającego w deszczu do domu i pomyślałem musi mieć facet charyzmę.

Po przeczytaniu słów nieobecnego inicjatora powinieneś...jak w wojsku zwołać zbiórkę grupy,odliczyć... ,póżniej zameldować przed sobą samym kto jest dowódcą,zarządzić wyjazd grupy,czyli siebie, i udać się w nienane w celu poszukiwania finału akcji.Tak jak w wojskach specjalnych. A gdybyś dzięki swojemu doświadczeniu odnalazł miejsce fianłu,PDK,powinieneś wjechać na widownię zaakcentować swoja obecnością udział motocyklisty w tym wydarzeniu ,bo przecież...."warto zrobić wszystko dla sukcesu przedsięwzięcia".

Czytając te słowa dla słów,zdania dla zdań itp.... o zbiórkach,wojsku itd nieżle się bawię. Więcej nie ma sensu pisać...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończą imprezy nagłaśniane przez niekompetentne osoby. Temat wałkowany na różnych forach nie od dziś a od kilku lat. Dla mnie to oczywista oczywistość. I jak by nie patrzeć i ciągnąć tego kota za ogon zawsze wyląduję on na cztery łapy a Tobie deszcz w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...