Skocz do zawartości

Aprilia Pegaso 650 - wymiana stacyjki...


Rekomendowane odpowiedzi

pacjent: Aprilia Pegaso 650

rocznik: 1999

diagnoza: próba kradzieży

opis przypadku:

 

Wczoraj spostrzegłem, że ktoś próbował buchnąć mi moto... Zamek stacyjki jest kompletnie zniszczony... Prawdopodobnie próbowano wbić w niego śrubokręt i gwałtem przekręcić... Nie udało się... Stacyjki jeszcze nie rozbierałem ani nie dotykałem, gdyż czekam na przyjazd policyjnej ekipy dochodzeniowej, która "zabezpieczy ślady"...

I teraz pytanie - czy w innych modelach był taki sam typ stacyjki i reszty zamków (korek paliwa i zamek kanapy)? Może da radę dopasować z czegoś innego? Szukałem w necie, ale nie znalazłem konkretnie do Pegaso 650...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się najpierw w serwisie bo może się okazać, że nie jest to majątek aby kupić nowy zestaw.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dowiedz się najpierw w serwisie bo może się okazać, że nie jest to majątek aby kupić nowy zestaw.

 

Wrocławski autoryzowany serwis (Pol-Motors) odesłał mnie do jakiegoś dystrybutora skuterów, gdyż sami nie mają EPC (elektroniczny katalog części)... Tam dowiedziałem się, że komplet stacyjka + korek paliwa + zamek siedzenia kosztuje ociupinkę ponad 1100 PLN... Sama stacyjka połowę z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter, dzięki...

Alternatywa 1 i 2 to są do modelu 92-98... Nie pasują do późniejszego (mojego)... W Polsce są do nabycia w podobnej kwocie (nówka, ale hiszpański zamiennik)...

Dziś nabyłem używkę z rozbitka za 100 PLN (bez wiązki) i będę rzeźbił... Niektórzy fachowcy od dorabiania kluczy twierdzą, że mogą ją przerobić i dopasować do mojego kluczyka... Spróbujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla potomnych, jakby któryś z nich miał podobny problem:

 

1. Kupujemy uzywaną stacyjkę (może być nawet bez kluczyka)...

2. Niesiemy do dobrego klucznikarza wraz z naszym oryginalnym kluczykiem... On przerabia ją pod wspomniany klucz...

3. Wymieniamy zniszczoną stacyjkę na "nową"...

4. Wypijamy schłodzonego Żywca po dobrze wykonanej akcji...

 

Koszty:

 

1. Stacyjka (używka): 100 PLN + 15 PLN przesyłka...

2. Przerobienie owej stacyjki pod oryginalny kluczyk: 60 PLN...

3. Wymiana stacyjki: 60 PLN...

 

I moto znów hula...

Edytowane przez anionit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...