Skocz do zawartości

Skrzypiące przednie zawieszenie


cross2900
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam remontuję w oczekiwaniu na silnik motocykl

Wziąłem się za przednie zawieszenie. Wykręciłem je i okazało się że jezdziło prawie na sucho po 10 ml oleju w jednej ladze . Mniejsza z tym rozkręciłem je przemyłem benzyną ekstrakcyjną skręciłem zalałem olejem i okazało się że skrzypią od połowy skoku. Słychać obcieranie sprężyny Jaka może być tego przyczyna olej lałem z zaleceniami producenta 15W ilość oleju też poprawna . Czy przyczyną może być zbyt mało oleju ? L Jakie mogą być tego przyczyny ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle włożyłeś sprężyny? - tzn górą na dół (jeśli to ma znaczenie w Twoim motorze).

Może sprężyny są zmęczone i krzywe, dlatego obcierają się o wnętrze lag?

Może uszczelniacze skrzypią, wymieniłeś je?

 

Chwilę się zastanowiłem i przypomniało mi się jak kiedyś miałem stare lagi, które prawdopodobnie były uszkodzone, tzn. lekko, niezauważalnie wygięte, przez co sprężyny w środku nie pracowały w pionie, tylko były lekko załamane. Też było takie skrzypienie. Może właśnie przez to wygięcie nie było prawie oleju. Uciekł, bo uszczelniacze nie będą trzymać na krzywej powierzchni.

Edytowane przez rafalek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie sprężyna ociera tylko zatarte panewki z powodu braku oleju. Nie podałeś o jaki motocykl chodzi ale pewnie o jakiegoś crosika więc nie wiadomo czy tuleja jest wymienna czy nie. Zreszta na crossach się nie znam, bywają tam też jakieś dwukomorowe te zawieszenia (te nowsze, ups'y) i nawet nie wszyscy mechanicy potrafią to odpowietrzyć.

 

Lagi czy są krzywe sprawdzasz tak: zewnętrzną częścią wkładasz w stabilne imadło tak, żeby koniec tłoka (tam gdzie masz regulacje) znajdował się bardzo blisko krawędzi blatu rzędu 1mm. Teraz obracasz tą cieńszą częścią, przy nieruchomej zewnętrznej i patrzysz czy odległość się zmienia. To oznacza że laga jest krzywa.

Edytowane przez audioterrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszly panewki umnie bylo podiobnie niedawno wymienialem je umnie to az luzu dostaly na ladze po wymianie panewek wszystko ustalo Tylko wymiana panewek dosc kosztowna jest same czesci bo reszte oczywiscie sam wymienialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...