Skocz do zawartości

Skrzynia Smiek enduro s51


ziolo0002
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum Mam simsona enduro s51.Mój problm polega na tym że (skrzynia 4 b.) bieg 2 ciezko złapac z jedynki na luz jest ok a z luzu na dwójke cięzko bo wskakuje 3 a 4 jest git co to może byc?? Regulacja skrzyni pomoże??

I jeśli tak to prosiłbym o instrukcje najlepiej ze zdjęciami prosze o pomocc!!!

Edytowane przez ziolo0002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie jestem pewien ale z 1 na luz jest git a z luzu na 2 tragedia bo wbija 3 nie moge wyczuc kiedy wbija 2 , 2 wbija z 3 biegiem ale wtedy 3 wbija i motor traci moc :(

 

Proszę o POMOC!!!A sprężynke lookne jutro bo dzis niedziela więc nie wypada w garażu siedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jak się zmienia biegi to on albo nie chce wejść od razu albo wskakuje na większy . W takim razie to na pewno sprężyna --tak było w moim przypadku. Po jej wymienieniu biegi wchodziły już dobrze. Tutaj masz link ze zdjęciem gdzie widać sprężynę :http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://p1.bikepics.com/pics/2008/06/27%255Cbikepics-1334974-320.jpg&imgrefurl=http://www.bikepics.com/members/buniek92/&usg=__QROelgdwWzs7aANyBJmNRt2bmgo=&h=256&w=320&sz=13&hl=pl&start=120&zoom=1&tbnid=QL2YgXMIf6fVkM:&tbnh=157&tbnw=192&ei=qmLiTaKPBMfEtAbew62HBg&prev=/search%3Fq%3Dsilnik%2Bsimson%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1280%26bih%3D853%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=588&vpy=312&dur=228&hovh=157&hovw=192&tx=109&ty=128&page=7&ndsp=20&ved=1t:429,r:12,s:120&biw=1280&bih=853

 

Także nie masz co się martwić bo to na pewno w jakiś sposób pomoże, na pewno będziesz mógł wyczuć biegi. Ponadto sprężynka jest tania i git i oto chodzi. Myślę, że ci pomogłem. Kup sprężynkę, sprawdź i napisz mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia regulacji skrzyni. Jest tam taka śruba z nakrętką, tym się reguluje. Konkretnej pomocy szukaj na forum Simsonów. Robiłem to raz gdy składałem Simka z części w kartonach, sporo nerwów straciłem przy tej regulacji. Nigdy więcej! :icon_evil:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K@amil jednak ta sprężyna jest rozciągnięta . Zrobiłem regulacje skrzyni trochę pomogło ale dużo nerwów bo zakładanie i ściąganie prawego karteru żeby sprawdzac (bez karteru brak sprzęgła :P) A mam pytanie czy taką spreżynkę można kupic na allegro?? i za ile koleś w motoryzacyjnym powiedział że w next tyg. dopiero nie chce mi się czekac znowy spuszczac olej bo dzis zalałem nowy "hipol" do skrzyni i babranie sie z tym. A jeszcze jedno regulacja pomoła tylko luz złapac.

P.S ja mam tylko 13 lat i karte moto :PP i simkaa:P i Wiedze o nim :P

 

kurr znowu musze regulowac skrzynie mam tylko 2 biegi 1 i 2 szlak by to na roki wzioł!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gitez majonez skróciłem sprężynkę i śmiga luz to można łapac jakie sie wyskakuje z rampy na torze moto krosowym :P :O . Simek jest już Spoko biegi wchodzą elegancko . A tą regulacje to niech se w dupe wsadzą;p

 

Tak ustawiłem 46,6 na suwmiarce i w wałku było OK . a były tylko 2 biegi!!! Skandal!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...