Skocz do zawartości

kawasaki ninja 250r rozrzad


Alk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba rozebrać pół ponieważ w kawie kartery są dzielone góra-dół a nie lewy-prawy i żeby założyć nowy łańcuszek rozrządu trzeba go przewinąć przez wał. Może i by przeszedł bez wyciągania ale aż tak się nie zagłębiałem. W serwisówce wsio jest rozpisane.

Zaglądanie do głowicy i tak go czeka, bo trzeba to sprawdzić. Przecież nie będzie śmigał aż mu zawór narobi majdanu.

 

Mój remont. Czytaj uważniej albo nie czytaj o nim wcale. Wymieniłem 1 (jeden) zawór i sfrezowałem 8 gniazd zaworowych, które były sprawdzone przy mnie na szczelność. Tłoki na pewno były usmażone, bo takich starć na bokach jakie miały nie da się przegapić. Nawet suwmiarka wychwyciła brak materiału i tak oto zrobił wyjazd zestaw tłokowy, żeby nie robić dwa razy. Tak samo zrobił wylot usmażony czujnik temp. chłodziwa. Różnica była odczuwalna.

 

Za radą magików z ul.Krakowiaków wywaliłem owy zawór. Dostałem telefon, że 7 trzyma a jeden bardzo się ubił i wytrzyma max. sezon.

 

 

 

Kawa jeździ, ma 10 atm (12,5 na oleju) po 360KM od remontu. Nadal ma problem z utrzymaniem jałowych obrotów na ciepło i trafiła z tym do ASO ponieważ zostały mi do sprawdzenia dwa czujniki (MAP i subtrot) oraz pompa paliwa, która nierówno pracuje.

Będą też poprawione luzy zaworowe po frezowaniu. Sprawdzałem i poprawiałem je kilka razy ale trudno było dojść do ładu.

 

Nowy łańcuch przyczepia się do starego,przeciąga a potem zakuwa

Edytowane przez ul1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...