Skocz do zawartości

Gilera SMT 50 blokady


SeibR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem dzis moto Gilera SMT 50 2007 rok. silnik chyba minarelli am6. Ma 6 biegów. Kumpel ma ten sam tylko rocznik 2006 i mu leci 100. Mi leci max 80 km/h na prostej z nawet nawet przyśpieszeniem. Własciciel moto mówi że jest chyba odblokowany, ale mi sie wydaje ze zablokowany, prosze o odpowiedz gdzie moga byc blokady i jak ściagnąć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie jest to silnik AM6, ponieważ w Gilerach takowych nie stosowano. Gilera stosowała silniki trzech producentów, a mianowicie Morini, Derbi oraz Piaggio. W modelu z 2007 roku z pewnością powinieneś mieć silnik Piaggio. Możliwe że kolega ma jeszcze silnik Derbi. Dyskusja na temat czemu Twój leci tyle, a kolegi więcej to temat rzeka.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem dzis moto Gilera SMT 50 2007 rok. silnik chyba minarelli am6. Ma 6 biegów. Kumpel ma ten sam tylko rocznik 2006 i mu leci 100. Mi leci max 80 km/h na prostej z nawet nawet przyśpieszeniem. Własciciel moto mówi że jest chyba odblokowany, ale mi sie wydaje ze zablokowany, prosze o odpowiedz gdzie moga byc blokady i jak ściagnąć samemu.

 

 

Kręci do końca czy staje na małych obrotach? (6-8tys)

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silniku pisze Derbi. I 1 właściciel mówił mi że jest na 100% tam minarelli am6 silnik. Nie mam obrotomierza ale wkręca się na luzie wysoko, a w czasie jazdy też nawet wysoko się wkręca. Zębatki niewiem jakie ma kolega ale wyglądają na takie same. V-max na prostej 80 a z średniej górki max 85 km/h. Przyśpiecha nawet spoko ale vmax cięzko dochodzi do 80. od 70 km./h juz zmula i sie rozpędza powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a jeszcze coś w silniku jak jade na sprzęgle albo na luzie z górki to słychać coś w silniku jakby słychać te magneto całe jak się czy coś niewiem jak to opisać ale coś słychac jak się kreci i lekko puka albo mi się wydaje.

Edytowane przez SeibR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a jeszcze coś w silniku jak jade na sprzęgle albo na luzie z górki to słychać coś w silniku jakby słychać te magneto całe jak się czy coś niewiem jak to opisać ale coś słychac jak się kreci i lekko puka albo mi się wydaje.

 

Jak na moje to się kreci i puka ...

Staraj się dokładniej to opisywać, a nie co drugie słowo "nie wiem" "no tam to puka" ...

I my mamy Ci pomóc ?! ;s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jadę na biegu ze sprzęgłem bez gazu albo na luzie bez gazu zjeżdżam z górki to słychac jak się obraca i cos troche puka w silniku, jakby się zębatki obracały i je było słychac jak cos lekko puka. tak ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak na silniku pisze Gilera. a Na cylindrze literka D. (Derbi). Mam zawirowywacz spalin(Rurka metalowa długa na 15 cm. wychodzi prosto z wycilidra a obok rura wydechowa normalna) podobno jak się to odetnie to da moc bo to blokada na dyfuzorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...