Skocz do zawartości

Zipp Triad 1


PikusieQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam skuter zipp triad 1 od jakiś 4 lat i prawie co rok mam z nim problemy a więc tak:

Gdy go kupiłem ładnie wszystko docierałem do 1000 km i później jeździłem tak 55-65km/h i przechodził sezon i pod koniec jesieni zatarł się.

Na następny kupiłem nowy cylinder, tłok i pierścionki i chodził normalnie i znów pod koniec sezonu się zatarł.

Kilka dniu temu naprawiłem skuter, cylinder był dobry, tłok też i wymieniłem pierścionki ale zauważyłem ze napinacz, łańcuszek rozrządu są nie takie jak być powinny, więc kupiłem nowe i od tamtej pory jak kupiłem skuter chodzi mi jak nigdy, wcześniej prędkość 45 km/h musiałem się kawałek rozpędzać a teraz nie ma z tym problemu, ale wszystko by było ok. tylko że jak go zapale to przez najbliższe 200m strasznie kopci na niebiesko ale mam moc normalna i leje się olej dokładnie nie wiem ale tam gdzieś pod deklem. Czy to kopcenie może być spowodowane tym że pierścionki są nowe i się jeszcze nie ustawiły na swoim miejscu a z tym olejem to nie mam pojęcia. I prosił bym o odpowiedz z jaką prędkością mam docierać nowe pierścionki i do ilu km mam go docierać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymienie na zimnym silniku jest normalne ale w silniku 2t, natomiast w 4t nie a takiego dotyczy problem chociaż kolega tego nie napisał co powinien uczynić. Wracając do tematu możliwe że uszczelniacze zaworowe stwardniały i przez noc puszczają olej który po odpaleniu wypala sie i przestaje kopcić po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...