Skocz do zawartości

Chorwacja 2011


seba_fzs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby mi przyszło jechać samemu leciałbym mniej więcej tak: 19 czerwca start Maków Mazowiecki - Zakopane tam nocleg, a może i spędzenie 1 dnia, następnie Zakopane (przejściem w Chochołowie) - Wiedeń tam nocleg pod namiotem na którymś z tych kampingów: http://www.campingwien.at/en/ 1 dzień na zwiedzanie Wiednia, następnie Wiedeń - Budapeszt - Balton nocleg w jakimś kampingu nad Baltonem, następnie na Chorwację. W Chorwacji wstępnie myślę o Splicie, ale to jeszcze wyjdzie w drodze. Koncepcji trasy powrotnej nie mam. Oczywiście wyjazd połączony ze zwiedzaniem wszystkiego co się spodoba :) Na pewno zamku w Orawskim Podzamczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 20 z chęcią rozważyłbym opcje Chorwacji, tylko 3 opcje; wyprawa nie dłuższa niż tydzień, prędkość przelotowa jak u kolegi markus119, spanie w tanich przytułkach ( z reguły nie zabieram ze sobą zbyt dużo rzeczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz rezerwować.Noclegi znajdziesz wszędzie,mówię o kwaterach,bo tylko z nich korzystam w Chorwacji.A ścisłej mówiąc noclegi znajdą Ciebie same. :biggrin:

Ja polecem System schronisk młodzierzowych jak jestes grupą to masz całe dormitory i cena wychodzi 18 E z kiepskim sniadaniem w Dubrowniku na przykład.

Jak cie nocleg złapie, to tano nie będzie :banghead:

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jako że właśnie wróciłem z tygodniowej wyprawy do Dubrovnika to poniżej kilka ciekawych spostrzeżeń z HR:

- jeśli lecisz we dwóch, trzech, troje, czworo - nie opłaca się w ogóle zabierać namiotów. Koszt postawienia dwóch namiotów + dwóch motocykli + dwie osoby (lub więcej) = kwatera u osoby prywatnej zwanej Apartmani, albo różnica jest na poziomie 10-20 plnów od osoby

- w Dubrovniku można spać prawie w centrum za 35,00€ za pokój trzyosobowy - my mieliśmy do starówki 7 minut po klimatycznych uliczkach :)

- jeśli złapie was deszcz po drodze - nas za Wiedniem przeciągnął przez 150km i po 19tej daliśmy spokój, to hotel przy autostradzie też kosztuje 35€ za dwóch ze śniadaniem

a reszta jak to w HR - piękne drogi, piękne winkle, piękne kobiety, i cieplutki Adriatyk

 

po drodze do HR warto pojechać przez Villach - Kraińską Górę - SLO, Bovec, Tolmin, Postojna, Rijeka - można się zakochać w tamtejszych drogach o widokach - jak dla mnie Słowenia to był gwóźdź programu, chociaż nieoczekiwany ;)

 

Spokojnie można oblecieć do Dubrovnika w 9 dni, bez spinki byliśmy dwa dni na miejscu :flesje:

 

wszystkim wybierającym się życzę tak udanego wypadu jak nam.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecem System schronisk młodzierzowych jak jestes grupą to masz całe dormitory i cena wychodzi 18 E z kiepskim sniadaniem w Dubrowniku na przykład.

Jak cie nocleg złapie, to tano nie będzie :banghead:

Raz spałem w takim schronisku UCKA nie dość że koszt to było 18€ bez śniadania to jeszcze były tylko pokoje 6 osobowe.Kwatery bez problemu znajdziesz po 15€ lub mniej [zależy od ilości dni]i mieszkasz jak w domu a nie jak w akademiku.Zresztą nigdy nie zapłaciłem więcej,można też cenę trochę negocjować.Najtańszą kwaterę miałem w Petrovacu w Czarnogórze po 8€ od osoby za dobę w apartamencie z tarasem i klimą.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz spałem w takim schronisku UCKA nie dość że koszt to było 18€ bez śniadania to jeszcze były tylko pokoje 6 osobowe.Kwatery bez problemu znajdziesz po 15€ lub mniej [zależy od ilości dni]i mieszkasz jak w domu a nie jak w akademiku.Zresztą nigdy nie zapłaciłem więcej,można też cenę trochę negocjować.Najtańszą kwaterę miałem w Petrovacu w Czarnogórze po 8€ od osoby za dobę w apartamencie z tarasem i klimą.

Bratek a możesz najwięcej jak finasowo wyszedles?? ja tez się wybieram na taka trase też tyle dni i się zastanawiam czy 2500zl wystarczy

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu

przeżywasz więcej w ciągu 5 minut

niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."

 

Burt Munro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba i Mistral widzę, że Chorwacja to gorący temat!!!

A w poniedziałek oddaję moto do przeglądu i właściwie jestem gotowy!?

Tylko jeszcze kupię kufry i mocowania do moto, CBR już sprzedałem.

Dajcie na PW znać co do terminu!?

Myślę, że 14 dni będzie ok.

Seba ty nie możesz tak długo to najwyżej się odłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja max 9 dni właśnie jutro odbieram fazera po regulacji zaworów i jestem gotów:D ja niestety dostane max 5 dni wolnego +2 weekendy czyli 9 dni:D

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu

przeżywasz więcej w ciągu 5 minut

niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."

 

Burt Munro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Mistral mówił coś, że może dopiero po 9 lipca?!

 

WSTĘPNY PLAN

 

1 DZIEŃ KRAKÓW – BALATON 550 KM

2 DZIEŃ BALATON – JEZIORA PLITWICKIE 370 KM

3 DZIEŃ JEZIORA PLITWICKIE – KRKA 200 KM

4 DZIEŃ KRKA – DUBROWNIK 310 KM

5 DZIEŃ DUBROWNIK – VODICE 320 KM

6 DZIEŃ VODICE – RIJEKA 320 KM

 

WERSJA NR I – RAZEM 3000 KM

8 DZIEŃ RIJEKA – KRAKÓW 960 KM

 

WERSJA NR II – RAZEM 3000 KM

8 DZIEŃ RIJEKA – BRATYSŁAWA 550 KM

9 DZIEŃ BRATYSŁAWA – KRAKÓW 360 KM

 

WERSJA NR III – RAZEM 3500 KM

8 DZIEŃ RIJEKA – KAPRUN (GROSSGLOCKNER) 380 KM

9 DZIEŃ KAPRUN (GROSSGLOCKNER) – KRAKÓW 900 KM

 

NALEŻY DOLICZYĆ + 5 DNI NA WYPOCZYNEK CZY ZWIEDZANIE!

RAZEM = 14 DNI

 

KOSZTY W SKRÓCIE;

PALIWO PRZY SPALANIU 6 LITRÓW I 3500 KM OKOŁO = 320 €

NOCLEGI ŚREDNIO PO 20 €, 13 NOCLEGÓW OKOŁO = 260 €

JEDZENIE WE WŁASNYM ZAKRESIE

Edytowane przez Mars"s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program zajebisty ale nie chwilowo jestem BEZ MOTO i nie wiem jak dlugo bede - sprawa rozwojowa bede cisnął temat na jak najszybsze zakonczenie

 

oczywiscie nie zatrzymuje grupy i jak macie parcie jechac teraz - to trudno - jakos przezyje i polece sobie sam ;(

 

ja oczywiscie wybralbym wersje najdluzsza 5000 km :) - az taaaaam po CZARNOGÓRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...