Skocz do zawartości

Nowy Tłumik? Czy przeróbka starego?


SuzukiTS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Suzuki TS 50, włożyłem w niego trochę.. Jeździ jakieś 90km/h, ale chciałbym zrobić jeszcze jedną rzecz. Mianowicie zmienić dźwięk tłumika. Tzn, chciałbym żeby głośniej "prykał" ponieważ teraz bardziej bzyczy. Czy ktoś robił coś podobnego? Bo słyszałem że można "wypatroszyć" tłumik i dźwięk będzie głośniejszy itd

Czy może zna ktoś jakieś inne najlepiej nie drogie sposoby na podgłośnienie takiej 50ki ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić zawsze inna końcówkę wydechu ;) Np. Leo Vinci, Arrow czy tym podobne.

Albo wybebeszyć swoją starą końcówkę, ale nie wiem czy to dużo da .. ;)

Nie wiesz czy to duzo da , ale jednak radzisz koledze. Jesteś naprawdę niesamowity. Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walko, skoro kolega pyta, to mu odpowiadam jakie są sposoby ;)

 

Albo wybebeszyć swoją starą końcówkę, ale nie wiem czy to dużo da ..

Tego sposobu nie testowałem.. Wiec tylko podaje możliwość.

 

Możesz kupić zawsze inna końcówkę wydechu ;) Np. Leo Vinci, Arrow czy tym podobne.

A przy wymianie końcówki osiągnie znaczną różnice w dźwięku silnika, na głośniejszy. ;)

Edytowane przez toOczeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu to bym sobie tłumik zrobił przelotowy lub pomiędzy cylindrem a kolankiem (tłumikiem) włożył malutkie 2 podkładki na szpilki

 

Tia ... a nie lepiej jak by odrazu cały wydech zastąpił jakąś rurą ? Ludzie myślcie zanim coś napiszecie ...

 

Wydech w 2t jest bardzo ważny i odgrywa kluczową role w ilości i sposobie oddawania mocy, zarówno dyfuzor (grucha) jak i tłumik i takie cięcie, spawanie, przerabianie na pałę może pogorszyć osiągi a nie je polepszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...