Skocz do zawartości

Kawasaki KZ 250 silnik


jarameb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trafiła mi się całkiem niezła okazja kupić taki oto wiekowy motocykl z 1982r, Kawasaki KZ250C, jak zapewnia sprzedawca. Tylko teraz tak, znalazłem w sieci następującą serwisówkę: Klik

 

Która ni w ząb nie odwzorowuje tego silnika, który wisi na obrazku

 

1542142272.jpg

 

W serwisówce wszystkie warianty modelowe maja po 2 cylindry, to jest jednocylindrówka. Zatem czy można użyć reszty tego manuala, na przykład schematu elektryki, a może dysponuje ktoś podobną serwisówką, z tym że konkretnie do tego modelu, bo nie mogę znaleźć od 2 dni... A może podobnym motocyklem, i mógłby się podzielić informacjami o tym jak tam wygląda sprawa zapłonu, czy to prosty przerywacz kondensator i cewka, czy jak to tam się składa?

 

A może to jakiś inny model jest jednak:D?

 

Pozdrawiam.

 

PS. nie wiem czy dział forum pasuje szczerze mówiąc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no ma na karterze 'kawasaki' to chyba nie.

 

Muszę się pochwalić, skojarzyłem po zdjęciach że bardziej pasuje mu nazwa 'Z 250 D' 'lub 'KZ 250 LTD'. Po czym po godzinie znalazłem gdzieś na jakimś forum obcojęzycznym że te jednocylindrowce, są 'overbored version of KZ200' i że z tego bolku to nawet 300cc im wychodziły. Oraz na koniec odkopałem serwisówkę do KZ200, i zdaje się, pasuje jak ulał ;)

 

linki:

Częśc 1

 

Częśc 2

 

Wygląda na to że zapłon jest tak prosty jak się spodziewałem.

 

Dobra temat w sumie do zamknięcia, linki myślę wkleję gdzieś w serwisówki, mogą się jeszcze komuś przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...