Skocz do zawartości

Minimalne minimum bezbieczeństwa.


Rekomendowane odpowiedzi

Heyah.

Też jeżdżę na CG125 (tzn. na chińskiej kopii) i wiem, jak można na tym przyszlifować kierowcę za pomocą ściernicy bitumicznej :icon_rolleyes:

 

Strój skompletowałem w następujący sposób:

-czajnik Naxa (ale od wiosny idzie do zmiany)

-zbroja z Allegro, ok. 220 zł

-nakolanniki z goleniami za 90 zł

-łapawice skóry z protektorami gdzie się da - 130 zł

Wszystko w sklepie Motonita.

- buty udało mi się trafić prawie nie używane IXS za 40 zł na allegro. Dopiero u mnie zyskały ślady użytkowania. Przymierzyłem kilka par z allegro używanych i nasuwa się jedna uwaga - szukaj co najmniej rozmiar większych niż nosisz. Normalne noszę 43-45 (wiadomo, trafiają się rozrzuty), a z motocyklowych 45 były "na styk" lub ciasne.

 

Na zbroję nakładam kombik "własnej roboty":

-spodnie z "byczej" skóry, ok 40 zł w sklepie z używanymi

-kurtka j.w. za około 50 zł

-na styku kurtki i spodni kaletnik wszył mi zamek (kolejne 5 dych), żeby mi kurtka pod pachy nie podjechała przy szlifie

 

I na szczycie tortu wisienka - pomarańczowa kamizelka odblaskowa.

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym cię namawiał do odwiedzenia "moto-weteran bazar" czyli mówiąc po ludzku bajzla :icon_mrgreen:

 

Jak nie w Warszawie to na pewno znajdziesz coś w Łodzi... Jest organizowany kilka razy w roku ... tu masz link: http://www.motoweteranbazar.com/

 

Co do zakupów przez internet to radziłbym robić to ... ostrożnie ... :icon_mrgreen:

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw, że Cie najpierw nie zje**li za pominięcie działu "powitalnia" - więc śmigaj tam na jednej nodze.

Ode mnie - byle kask był nowy. Resztę ciuchów szukaj używek, jeśli Ci to nie przeszkadza.

 

 

Radze dokladnie to samo, ebay az trzeszczy w szwach, tyle tego jest, za 500 pl'now ( bez helmu ) ubirerzesz sie w ciuchy pierwego sortu, w dodatku moga to byc zupelnie nowe rzeczy jeszcze z metkami.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bajzlu ubrałem się w trójwarstwowe ciuchy Revita za 650zł za komplet kurtka + spodnie. Spodnie Dakar nówki z oderwaną metką i kurtka Dragon ponoć używana, choć śladów użycia nie widzę. Dokupię do tego protektory Knoxa na plecy i biodra (resztę mam albo Knox i Prolife) i będzie git.

Za taki komplecik na fc-moto.de musiałbym wybulić koło 500 euro po promocjach. Dziewczyna od której kupiłem jest na każdym bajzlu we Wrocku i handluje w większości używanymi ciuchami Revit i Richa.

Do tego mam kask Airoh SV55S Sport, za który dałem koło 600zł, rękawiczki Tschul 212 za 100zł, buty Alpinestars Web Goretex za 700zł. W sumie za niewiele ponad 2000zł jestem w pełni ubrany i to w ciuchy z nienajniższej półki. Jakbym kupił tanie buty to może bym się w 1500 zamknął.

Wcześniej jeździłem w skórzanej kurtce MQP za 50zł z lumpeksu i w skórzanych spodniach Helda wyrwanych za 80zł na szrocie, więc już całkiem taniocha a minimum bezpieczeństwa było.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...