Skocz do zawartości

STVA I STPS


marcin233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Jak w temacie zidentyfikowałem u siebie te dwa błędy.

Pierwszy c28 to Secondary throttle valve actuator (STVA)

Drugi c29 to Secondary throttle position sensor (STPS)

 

Wiem że jest to związane z jakimś zaworem i czujnikiem przepustnicy.

Moje pytanie czy jest to szkodliwe dla motocykla i jak "leczyć" poniewaz moto odpala bez problemu i na ruchy manetka reaguje poprawnie:)

 

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne.

Po zdjęciu baku i airboxa okazało się, że kostka od stva jest w ogóle nie podłączona a przepustnice zemontowane.

Czyli tak jak by były cały czas otware. Zostało tak zrobione ponieważ silniczek od stva jest uszkodzony.

Moje pytanie to takie co daje takie rozwiązanie i jakie negatywne skutki może nieść z sobą.

Wydaje mi się że może mieć związek ze spalaniem ale to tylko moje przypuszczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywne to takie że ogólnie silnik pracuje nie prawidłowo (na 100%) swoich możliwości, ponieważ dostaje sperzeczne informacje.Jak to wygląda w praktyce to nie wiem bo nie znam nikogo kto by tak jeździł, pewnie jakiś nieznaczny spadek mocy.

Spotkałem sie na anglojęzycznych forach z modem polegającym na wymontowaniu tychże przepustnic tyle, że STVA działał nadal normalnie- bez błedu.

STVA jest uszkodzone- tzn nie rusza się nic?

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STVA składa się z przepustnicy i silnika który nią kręći i ten silnik się zepsuł a co za tym idzie to się kręcić nie będzie.

Szukał będę gdzieś na allegro może mi ktoś sprzeda sam silnik i było by ok:)

A co do spatku mocy to raczej w dolnych zakresach obrotów bo jak odkrecasz manetke to stva otwiera przepustnicę czyli tak jak by jej nie było:)

 

A co do spalania to raczej się nie zmieni ponieważ wtryski wstrzykują określoną dawkę paliwa podawaną przez komputer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie twierdze.

 

Sam chcę to wsadzić tak jak było.

 

I podkreślam jeszcze raz że to tylko moje gdybanie może w ogóle ide nie w tym kierunku z domysłami.

Chętnie tak naprawdę się dowiem co dokladnie to daje:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...