Skocz do zawartości

Licznik elektryczny !! Pomocy!


Pawlo.S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam motor Derbi Gpr 125 z 2006r i mam problem z licznikiem ponieważ do pewnego czasu nie pokazywał prędkości a naliczał przejechane kilometry a teraz to już nie nalicza tego i tego ale obrotomierz działa w 100% . Co to może sie z nim dziać ? Pomocy !!

 

 

 

 

Pozdrawiam LEWA W GÓRZE !!! :cool: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam motor Derbi Gpr 125 z 2006r i mam problem z licznikiem ponieważ do pewnego czasu nie pokazywał prędkości a naliczał przejechane kilometry a teraz to już nie nalicza tego i tego ale obrotomierz działa w 100% . Co to może sie z nim dziać ? Pomocy !!

Pozdrawiam LEWA W GÓRZE !!! :cool: :notworthy:

 

 

ślimak z linką jest czy sensor ?

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy znaczy sam dobrze nie wiem ale z koła wychodzi jakis grubszy miekki przewód a do licznika to idą już same tylko kable.

 

A to sensor.

 

Posprawdzaj kostki na sensorze i przy liczniku czy wszystko styka, siknij jakimś elektrosolem. Weź miernik ustaw na ohmy, podłącz do przewodów sensora i zobacz czy jest jakaś reakcja jak kręcisz kołem. Przy magnetycznych to działa i da się wstępnie ocenić czy nie padł.

 

Więcej nie mam pomysłów

 

 

 

 

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak on nie wie czy ma tam ślimak czy cewkę zliczającą impulsy to i ze sprawdzeniem połączeń sobie nie poradzi.

Najpierw należy sprawdzić połączenia lutowane w zegarze, później przewód z cewką i jeśli przewód z cewką ma przerwę to sam przewód aby się dowiedzieć czy to cewka czy przewód.

Znasz się na mierzeniu rezystancji?Wiesz jak wyglądają zimne luty?

I jeszcze jedno.Bardziej odstawiam zimne luty w liczniku bo najpierw zliczał kilometry bez pokazywania prędkości a później przestał.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...