Skocz do zawartości

Chorwacja


Satriael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem również wybierają się do Chorwacji. Pierwsza ekipa jedzie w czerwcu a druga w lipcu. To nie jest ich pierwszy wyjazd do tego kraju więc warto zaczerpnąć od nich kilka niezbędnych informacji.

a więc podpytam się gdzie nocują, co zwiedzają itd.

 

Barthazz

 

notuj notuj

 

:flesje: vadera56 trzymaj dane na pewno się odezwę i pewnie skorzystamy :excl: dobre rady zawsze w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Petrovaca...dam namiary na tani nocleg.Mieścina fajna, ładna plaża, piękne dwie wyspy - można za grosze wynająć ponton z silnikiem i popłynąc w morze. Polecam pokoje, które znajdują się w uliczce przed kościołem.Trzeba wejść do zakładu fryzjerskiego i pytać o właścicielkę IVANĘ ( ładna i bardzo miła ciemnowłosa kobitka mówiąca po Angielsku, ale można dogadać się i po polsku) kwatera ma wspólną wielką kucnię z wszelkim sprzętem - od jej kwater do plaży w linii prostej 50m, obok supersam dobrze zaopatrzony we wszystkie artykuły. Co do parkowania motocykli-parkuje się pod domem - 100% gwarancji,że nic nie zniknie, gdyż mąż Ivany jest Policjantem.Jeśli chcecie więcej info na temat Czarnogóry,Bośni i Hercegowiny - podpowiem co i jak.Z Petrovaca do granicy Albańskiej, rzut beretem.

 

 

Vadera56 Petrovac z tego co widze to mieścina na wyspie, w związku z tym mam pytanie czy przemieszczanie się między wyspami jest bardzo kosztowne !! Tak żeby pojeździć pozwiedzać powiedzmy co dzień - dwa na inną się przemieścić .... jak to wychodzi ?? :icon_question:

 

żeby później na paliwo do PL wystarczyło :icon_eek: bo być w Chorwacji i zaliczyć wyspy byłoby szkoda :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku tydzień mieszkałem w Petrovacu,kwaterę mam,choć z braku miejsca to nie ma problemu coś znaleźć.Jedzie nas w tym roku sześc moto.Czarnogórę też już zwiedziłem,w Albanii byłem więc potem jedziemy do Grecji.A wysepki Petrovaca opłynęliśmy rowerem wodnym.Bujało ale było fajnie. http://lh3.ggpht.com/_1XsFumQ0nmw/TEMciGYDZaI/AAAAAAAAAEc/DDP7-i9EpfU/s640/IMG_0021.JPG a tu cała galeria https://picasaweb.google.com/piter1600/CzarnogoraIChorwacja2010# .

Jak będziecie w Grecji to polecam Lefkadę i plażę " Porto Katziki" a z Nidri pływają statki wycieczkowe na okoliczne wysepki, całodniowy rejs to było 15E w 2009. I można było się wykąpać na Skorpios - prywatnej wysepce Onasisa.

A w miasteczku Lefkada - Lidl i Carefour gwarancją niedrogich zakupów.

Edytowane przez Joajer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

widzę temat Chorwacji się rozwija. Będzie można sporo maszyn z Polski spotkać:)

 

Ja również się wybieram. Startujemy 7 czerwca w 6-7 maszyn. Jest to pierwszy wypad w tamte rejony, więc tylko rozpoznanie tematu terenu bo tylko na tyle czas pozwala:)

Trasa wzdłuż wybrzeża -

 

Siedlce - Bukowina Tatrz.- Rijeka - Split - Mostar i na powrót Siofok nad Balatonem - Polanczyk - Siedlce

 

Meldujemy się z powrotem 17-18.6.

 

Może jeszcze macie jakieś miejsca by po drodze obowiązkowo zaliczyć:)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter 1600,mam nadzieję że mnie uwzględniłeś(sześć moto).Jadę na 100%.

Nie ma sprawy,uwzględniam, :crossy: to będzie siedem moto.

 

Vadera56 Petrovac z tego co widze to mieścina na wyspie, w związku z tym mam pytanie czy przemieszczanie się między wyspami jest bardzo kosztowne !! Tak żeby pojeździć pozwiedzać powiedzmy co dzień - dwa na inną się przemieścić .... jak to wychodzi ?? :icon_question:

 

 

 

Petrovac to nie jest wyspa,zresztą takich nie widziałem w Czarnogórze.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vadera56 Petrovac z tego co widze to mieścina na wyspie, w związku z tym mam pytanie czy przemieszczanie się między wyspami jest bardzo kosztowne !! Tak żeby pojeździć pozwiedzać powiedzmy co dzień - dwa na inną się przemieścić .... jak to wychodzi ?? :icon_question:

 

żeby później na paliwo do PL wystarczyło :icon_eek: bo być w Chorwacji i zaliczyć wyspy byłoby szkoda :icon_exclaim:

Petrovac jak zauważył kolega jest na wybrzeżu - vis a vis Petrovaca znajdują się dwie wysepki - na jednej rośnie bujna roślinność na drugiej wybudowany jest kościółek - warto to obejrzeć. Co do zatoki Kotorskiej - w zatoce istotnie znajduje się wyspa Św. Heleny, sztuczna wyspa i malowniczy monastyr. W samym Kotorze trzeba zwiedzić Stare miasto i górującą twierdzę na wzgórzu ( 700 schodów wykutych w skale ).Najlepsze jedzonko można kupić przy rondzie w knajpce ( na ścianach wiszą proporce,koszulki i inne gadzety drużyny piłkarskiej ) w stylu lat 60 - pychota i tanio. Polecam kemping JADRAN na południowej stronie zatoki.Idąc wzdłuż zatoki nie zapomnijcie po obrywać z przydrożnych drzew-krzaków owoce figi ( narwać jak najwięcej, wpakować do kufra i po dwóch dniach niebo w gębie ) :buttrock: Na końcu zatoki jest prom ( 4 euro ) przeprawa na drugą stronę - warto objechać całą zatokę...57 km jest co podziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...