Skocz do zawartości

KAWASAKI GPZ 500 S


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem GPZ 500 S 1997 r. i prosze na samym poczatku o kilka porad, wiem czytalem juz posty z podobnymi problemami ale prosze o realne z zycia wziete porady. W czasie zakupu moto palil pieknie na zimnym i cieplym silniku, przewiozlem go z miejsca zakupu 200 km do mojego miesca zamieszkania lekko na "boku" (niestety mialem tylko takie warunki ;/ ) postawilem na stopce centralnej na drugi dzien chcialem go odpalic wieczorem byl mroc a moto stalo tylko za drewnianymi drzwiami, rozrusznik troche pokrecil ale nic nie szarnal ;( teraz pewnie musze naladowac aku i sprobowac ponownie?

 

Z racji tego ze jest zima, przeczytaelem ze trzeba wykonac kilka czynnosci:

 

wyjac aku na zime, ladowac raz na dwa miesiace, spuscic paliwko z gaznikow (podpowiedzcie gdzie jest spust) kranik w pozycje OFF paliwko zalac FULL, na wydechy jakis worek foliowy, elementy chrom, polerka nasmarowac wazelinka, lancuch nasmarowac olejem do przekladni i przykryc. Czy to wystarczy ????

 

Jest to moj pierwszy powazny motocykl i chcialbym aby wszystko bylo jak nalezy wiec prosze o powazne porady. Dzieki za pomoc pozdro

 

Paweł z Elbląga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle z Elbląga. Gdy miałem lat naście, wszyscy mówili do mnie gówniarzu, rodzice kupili mi GPZ500S 1991. Tata pożyczył Vito i w taki sam sposób jak Ty musieliśmy nowy nabytek przewieźć. To jest cała historia pomocy AlinMoto itd. itp. ale moto się najzwyczajniej zalało :)

 

Wykręć świece, sprawdź czy są mokre/wilgotne - jeśli tak to opal nad kuchenką, albo pozostaw do wyschnięcia. Następnie naładuj aku, odpalaj nie na pełnym ssaniu - mniej więcej do połowy, możesz spróbować pomóc sobie manetką, ale delikatnie by znowu nie zalać. Od razu nie zagra, ale po kilku chwilach strachu powinien załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady podladowalem baterie i zatrybil na poczatku byly male obawy bo sie swiecil caly czas olej ale po kilku chwilach kontrolka zgasla, wydaje mi sie ze olej cos za gesty jest bo poziom byl na polowie ale jak wszystko ruszylo to niestety ale w "okienku" niewiele go widac coz sezon sie zacznie trzeba bedzie zalac swiezy, chociaz na tym ma zrobione 1k km ;/ czy mozecie polecic jakis sklep internetowy w ktorym znajde czesci i akcesoria do moto w dobrych cenach? glownie chodzi mi o klocki,olej, filtr a akcesoria typu zabezpieczenie i odziez. dzieki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym świeceniem się kontrolki oleju należy uważać. Na którymś forum było opisane jak po wywrotce zapowietrzyła się pompa oleju (tak to określono), a driver mimo to - powoli bo powoli, ale jednak - potoczył się 3km do domu z takim objawem. Efekt - panewki padły. Czytałem, że niby należy w takim wypadku wykręcić świece i kręcić silnik rozrusznikiem aż kontrolka nie zgaśnie, co niby miałoby oznaczać ponowne zassanie oleju i odpowietrzenie się pompy. Mechanicy mi natomiast mówili, że może przez krótką chwilę świecić tak jak u Ciebie, choć nie wiem ile mogłaby ta "chwila" trwać.

Części i płynów szukaj np na allegro - wiele sklepów się tam wystawia wyprzedając stany magazynowe. Teraz jest dobry czas na zakupy ;)

Edytowane przez _Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur jak najbardziej ma rację.

 

Kontrolka się świeciła pomimo prawidłowego poziomu oleju? Przy wymianie zalej pod górną kreskę.

 

Co do zakupów, jak wspomniał kolega wyżej, najlepiej szukać na Allegro. Jest najtaniej. Możesz też zajrzeć na Larssona:

 

http://www.larsson.pl/

 

Wysyłkowo śmiało też można zamawiać - szybko i sprawnie :lalag:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...