Skocz do zawartości

Kurtka alpinestars RC-1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Jestem świerzakiem więc proszę o wyrozumiałość :cool: znalazłem w inter motors promocję tej kurtki i czy warto ja kupic ( 1399 zł ) do latania po mieście i do krótkich wycieczek , do tej kurtki może jakieś jeansy mottowear , moto jakie mam to Z 750 . Będzie to pasować ? :lalag:

Edytowane przez Madras Z750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra 1,2-1,4mm

-protektor typu „garb" na Plecach

protektory z certyfikatem CE na łokciach i barkach

małe panele z perforowanej skóry w strefie ramion

dwie duże zewnętrzne kieszenie z przodu, 4 wewnetrzne + 3 w podpince (w dainese kuzyna jest tylko 1 wewnetrza wiec o tym pisze)

zamek pozwalający na połączenie ze skórzanymi spodniami Alpinestars

ochronny, piankowy protektor na plecach (nie wyobrażam sobie jak ta pianka miałaby chronic moje plecy w kontakcie z krawężnikiem wiec zostala zastapiona Knox’em Aegis)

wszystkie protektory można wyjac i odwrocic kurtke do odświeżenia,

przewiewny material na wewnętrznej stronie ramion + wloty wentylacyjne.

Przy odpowiednim dobraniu windstoperow i bielizny termo aktywnej oraz wypinanej podpince kurtka nadaje się do temperatur od -5 do 28. Po sezonie NIC się nie pruje, suwaki chodza swobodnie. W deszczu będzie się lac przez wloty wentylacyjne a zagiecie na łokciu przemieknie w 3min. - moj opis z PBC

Ja kupilem rok temu za 1700 i jestem b. zadowolony. W tegoroczne upaly (30+) bylo ciezko jak zjechalo sie z trasy do miasta, ale tak naprawde to co sprawdziloby sie w takich warunkach? T-shirt....i to tez bialy:)

Mozesz sobie przyszyc suwak do mottowearow do polacznia z kurtka to nie bedzie podwiewalo w chlodniejsze dni. "Czy to bedzie pasowac?" Ja mam wy*ebane, ze garb nie pasuje do pozycji w jakiej siedze na bandicie bo przymierzalem wszystkie modele i RC-1 byla zdecydowanie bardziej "pancerna" od innych. Tyle na swiezo, jesli masz jakies konkretne pytania to wal smialo

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tak wyczerpujący opis :biggrin: , więc postanowione kupuje :biggrin: trzeba się przejechać do Zielonej Góry :bigrazz:

 

motoseven w Głogowie współpracuje z inter motors i pewnie ściągnie Ci tą kurtkę. Znajomy u niego kupował.

 

 

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motoseven w Głogowie współpracuje z inter motors i pewnie ściągnie Ci tą kurtkę. Znajomy u niego kupował.

 

 

Do Zielonej mam ok 45 km więc to nie problem a lepiej chyba pojechać i poprzymierzać różne rozmiary i dobrać właściwą :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno mają te rozmiary? Żebyś nie jechał na darmo...

 

W razie gdyby nie mieli, w FC Moto mają z wysyłką przy obecnym kursie Euro za 1280 :biggrin:

 

Co do kurtki, bardzo trafny wybór. Mam kombiaka RC-1, no i cóż mogę powiedzieć? Rewelka, na pewno nie pożałujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pojechałem do intermotors ale nie mieli czarnej a z tego co gościu sprawdził to zostałą tylko jedna w całej sieci inter.

 

Dlatego zamówiłem w takiej samej cenie w sklepie 4Bikes i dzisiaj kurier przywiózł , jest super tylko nie ma jak sprawdzić na moto

a poradźcie jeszcze w jednej sprawie bo podobno można kupić do tej kurtki ochraniacz na plecy ( żółw) i wstawić go zamiast tego gąbkowego , Kolego kacper1r6 gdzie takowy ochraniacz można nabyć

Edytowane przez Madras Z750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector juz wylozyl na tacy. Od siebie dodam tylko, ze ja(pisalem juz wyzej) kupilem Knox'a na szelkach, model Aegis zeby stosowac go tez czasem do textylnej kurtki a nie taki wkladany w kieszen, weic nie wiem nawet jak to sie sprawuje....ale na pewno bedzie lepsze niz tren kawalek gąbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na pewno bedzie lepsze niz tren kawalek gąbki

 

Raczej, na pewno :) RC-1 już ma na plecach ochraniacz - podobny do tego akcesoryjnego, miękki, tak jak pisze Kacper, jakby z gąbki, dokładając ten dodatkowy będzie podwójnie miękko. W jakiś sposób na pewno absorbuje silę uderzenia, myślę jednak, że słabiej aniżeli taki dodatkowy z zewnątrz z twardego tworzywa sztucznego... Jak solidnie pie*dolniesz to i tak nie pomoże :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc . Najlepiej pasowałoby włożyć taki jak w poście kolegi [/b]Lukepl więc poczekam . Co do dodatkkowych ochraniaczy to mam buzer crosowy + pas nerkowy + ochraniacze na łokcie na to jakaś koszulka i latem w takim kolmpeciku też będzie można pośmigać np. po mieście :biggrin: Parę razy przetestowałem te ochraniacze na quadzie na torze MX i obyło się bez żadnych kontuzji ( a tor mamy taki że jak jest sucho to jest beton).

Edytowane przez Madras Z750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem ostatnio temat o podrabianiu rękawic alpiny i też się dowiedziałem że niby kurtki też są podrabiane , gdzie wasze kurtki wyprodukowano ? Ja swoją kupiłem w sklepie 4bikes i się zastanawiam czy to oryginalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rekawice sa w smiesznie niskich cenach, nieoryginalnych opakowaniach, roznia sie metkami. Mysle ze nie powinienes sie martwic, zreszta widziales te kurtki w Inter M?...rozni sie czyms? kupilem ostatnio w liberty motors carbon air gloves na lato i to jest chyba made in wietnam :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...