Skocz do zawartości

pływa ktoś motorówką ? bo chciałbym sobie kupić


Digidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

czy ktoś z forumowiczów pływa łodzią motorową np po rzekach? mam plan aby kupić sobie motorówkę i pływać w swojej okolicy i chciałem się zapytać czy nie ma problemów z rejestracją motorówki, czepianiem się staży wodnej itp?

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patent sternika

rejestracja, ubezpieczenie i pływasz tam gdzie wolno, z tego co pamiętam jest podział na moce

najlepiej się zapytaj w najbliższej jednostce policji wodnej, na pewno mają aktualne przepisy i mapy gdzie i kiedy wolno pływać

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, z uprawnieniami to nie ma problemu,

ale właśnie nie wiem ile kosztuje taka rejestracja i opłaty związane z utrzymaniem motorówki, jakieś przeglądy coroczne muszą być wykonywane?

 

chciałbym motorówkę z 30KM silnikiem (taką sobie upatrzyłem), czy da rade tym poszaleć?

Edytowane przez Digidy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, z uprawnieniami to nie ma problemu,

ale właśnie nie wiem ile kosztuje taka rejestracja i opłaty związane z utrzymaniem motorówki, jakieś przeglądy coroczne muszą być wykonywane?

 

chciałbym motorówkę z 30KM silnikiem (taką sobie upatrzyłem), czy da rade tym poszaleć?

 

 

a co masz na myśli poszaleć?

 

co prawda nie miałem okazji sterować motorówką... ale miałem skuter o mocy 215KM ... i poszaleć się dało... minus... mega spalanie... i jednak nudzi się bo pływałem bo jeziorze... może po morzu było by fajniej...

niestety uważam że 30KM ... to nie poszalejesz...

frajda będzie... mnie rajcuje wszystko co ma jakei kolwiek KM ... ale to raczej tak do przemieszczania się z taką mocą jakieś ryby itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz, to dowiedz sie, czy w Twojej okolicy jest strefa ciszy i czy WOLNO plywac. Wez pod uwage, ze motorowke trzeba dowiesc, przywiezc, a co najwazniejsze zeslipowac. Koszta rejestracji nie sa wysokie, nie zapomnij o ubezpieczeniu.

 

30 KM poszalec - hmmmm, zalezy od kadlubu jezeli bedzie maly to mozna rozwinac calkiem niezla predkosc ( do skootera wodnego bedzie jednak duuuuuzo brakowalo ). Akrobacje jakie bedziesz mogl zrobic lodka w porownaniu ze skooteren sa zadne.

 

Spalanie w 10 l moto/h powinienes sie zmiescic.

 

...nudzi się bo pływałem bo jeziorze... może po morzu było by fajniej...

 

Po jeziorze jest nudno, na morzu jest ciekawiej zwlaszcza miedzy 3 - 5 ciu w skali B. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz łajba wciągała trochę więcej

jakieś 70-80l/h +olej

jetboat , czyli napęd jak w skuterze

mercury 2.0 2t ok 140km, vmax ok 55mil , małe zwinne gówienko,

przy większej fali 2x zanurkowało pod wodę , nawet nie wiem czy popuściłem :icon_mrgreen: , dobrze że pasy były :notworthy:

 

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 

Cytat(Digidy @ 31.10.2010 - 20:52) 1712999[/snapback]

hej, z uprawnieniami to nie ma problemu,

ale właśnie nie wiem ile kosztuje taka rejestracja i opłaty związane z utrzymaniem motorówki, jakieś przeglądy coroczne muszą być wykonywane?

 

chciałbym motorówkę z 30KM silnikiem (taką sobie upatrzyłem), czy da rade tym poszaleć?

 

 

a co masz na myśli poszaleć?

 

co prawda nie miałem okazji sterować motorówką... ale miałem skuter o mocy 215KM ... i poszaleć się dało... minus... mega spalanie... i jednak nudzi się bo pływałem bo jeziorze... może po morzu było by fajniej...

niestety uważam że 30KM ... to nie poszalejesz...

frajda będzie... mnie rajcuje wszystko co ma jakei kolwiek KM ... ale to raczej tak do przemieszczania się z taką mocą jakieś ryby itp...

 

 

1. Łódkę z tak małym silnikiem zarejestruj sobie w pzmwinw, nie będziesz musiał wykonywać żadnych corocznych przeglądów - http://www.pzmwinw.pl/o_zwiazku/okregi.html

2. Jedynymi stałymi opłatami w Twoim przypadku będą: OC za przyczepę na której będziesz tę łódkę woził (grosze) + spalona benzyna. Jak Ks Rider pisał w 10 l/h się zmieścisz przy "normalnym pływaniu".

 

3. Taki silnik w połączeniu z małym kadłubem o odpowiedniej geometrii i prawidłowo dobraną śrubą pływa całkiem przyjemnie:

 

 

4. Uczącego się narciarza (stawiającego duże opory na starcie) do 50-60 kg wyciągasz z wody bez problemu. Jak ten na nartach obcykany w temacie to i 90 kg wyjdzie z wody :)

 

 

Ps. Za jakiś czas wkleję link do pływania na nartach :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=BRUuIIRh1RQ&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...