Skocz do zawartości

Bałkany 2011


Pumba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam motocyklistów i motocyklistki :cool:

 

Mam na imię Lidia, mieszkam w Opolu. Jeżdżę pierwszy sezon na hondzie CB 500.

W przyszłym roku w miesiącach wakacyjnych – czerwiec, lipiec – organizuję wyjazd na teren Bałkanów. Trasa miałaby biegnąć z Polski przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Albanię, Macedonię, Bułgarię, Rumunię, Mołdawię, Węgry, Słowację do Polski.

 

W tej chwili jestem sama i jak na razie nie mam chętnych do takiej wyprawy. Być może na ogólnopolskim forum znajdzie się ktoś, kto chciałby pokonać taką trasę. Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze dużo czasu, jednak dobrze wiedzieć wcześniej o takich planach, żeby móc przewidzieć urlop, ewentualne oszczędności, itp. itd.

 

Na co dzień podróżuję sama. W ostatni weekend przejechałam na mojej CeBuli ponad 700 kilometrów :) Fajnie byłoby pojechać z kimś, kto chciałby zobaczyć te tereny, przy okazji co nieco zwiedzić. Oczywiście wygód brak – spanie w namiocie na campingach lub na dziko gdzie się da :icon_mrgreen:

 

Przebieg trasy i atrakcje do wspólnego omówienia :) Czas wyprawy: 14 dni :crossy:

Edytowane przez Pumba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitny plan.

Przyjemnie byłoby się zatrzymać na dłużej w w/w miejscach. Na pewno za mało czasu by na zadowalającym poziomie zwiedzić te kraje. Zbyt dużo atrakcji. Tak naprawdę będzie to zwykła objazdówka. Odpada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitny plan.

Przyjemnie byłoby się zatrzymać na dłużej w w/w miejscach. Na pewno za mało czasu by na zadowalającym poziomie zwiedzić te kraje. Zbyt dużo atrakcji. Tak naprawdę będzie to zwykła objazdówka. Odpada.

Masz rację .Chorwację i państwa okoliczne odwiedzałem na moto trzy razy.I na pewno wszystkiego nie zwiedziłem,choć przejechałem tam ok 15tyś km w ciągu trzech lat.Więc taka wyprawa będzie tylko gonitwą.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa przejazdu to wstępne założenie :icon_rolleyes:

Najbardziej zależy mi na Chorwacji i Albanii - to kraje docelowe.

W każdym razie dzięki za krytyczne opinie - przynajmniej jest czas na dopracowanie trasy :icon_biggrin:

Zresztą, jak nie będzie chętnych, to pojadę sama :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecę Czarnogórę[Montenegro],piękny kraj ciekawe miejsca,tu parę zdjęć z tegorocznego wypadu http://picasaweb.google.com/piter1600/Czar...IChorwacja2010# .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czarnogórze to była na szczęście tylko jedna krowa,ale w Albanii na drodze spotkaliśmy cały zwierzyniec:krowy,owce,kozy i rożne ptactwo domowe. http://www.towarzystwomotocyklowe.opole.pl...2009&Itemid=101 .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast bardzo poecam Rumunię, byłem miło zaskoczony fajni ludzie, bezpiecznie, niezłe drogi choc sporo szaleńców w rozklekotanych Daciach. Chorwacja też gitara, jeziorka Plitwickie, malownicze miejscowosci, serpentynki itp. Może znajdziesz cos ciekawego na mojej stronce http://www.mrzysty.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję na razie wstępnie Chorwację na czerwiec 2011 (wyjazd w pierwszy weekend czerwca), więc można się przynajmniej co do tego kierunku dogadać i wspólnie w jedną stronę pojechać, jeśli timing będzie wszystkim pasował. Lipiec w moim przypadku odpada.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstępnie planuje Chorwacje i Czarnogóre na początek maja. Szybki objazd i oglądanie krajobrazów, bez jakiegoś większego zwiedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na 80% się pisał tylko z jakimi orientacyjnie kosztami trzeba się liczyć?? Poozdrawiam :bigrazz:

 

mcperson - pracuję nad tarsą. Koszty stałe - jeśli się o nich dowiem, to będę dawała znać. Jednak nie liczcie na to, że wyjazd wycenię na określoną kwotę :eek: Never, nie biorę na siebie takiej odpowiedzialności. Każdy musi sobie przeliczyć sam - każda maszyna pali inaczej, każdy jedzie innaczej (spalanie), jemy różnie, potrzbujemy, albo nie, różnych gażetów dodatkowych, itd. :icon_biggrin: Mogę przykładowo napisać, jak się dowiem, po ile stoi cena benzyny, jaki byłby koszt campingu...

 

Myślę nad trasą, właściwie to chwilowo utknęłam w samym jej środku - zastanawiam się, czy jechać przez Kosowo ...

Ostatnie bomby pułapki wybuchały w samochodach z tego, co pamiętam, w 2008 roku.

Poza tym, przejazd granicy z Kosowem wiąże się z opłatą 40 euro. Podobno to opłata za OC (zielona karta nie obowiązuje); dotyczy samochodów. Opłaty za motocykle jeszcze się nie doszukałam, ale pewnie będzie ta sama kwota. Interesuje mnie tylko przejazd przez Kosowo, dokładnie chciałabym zobaczyć Prisztinę.

Może ktoś był w Kosowie?

 

Uściślając cel podróży - raczej nie planuję latania po muzeach :biggrin:

Chociaż na pewno podjadę do Sarajewa, które chętnie zwiedziałbym z przewodnikiem. Wiem, że są tam przewodniczki Polki, które wyszły za miejscowych i mieszkają tam już kilka dobrych lat.

 

Trasa w opracowaniu. Szczegóły zapodam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...