Skocz do zawartości

Jaki motocykl dla laika


Rekomendowane odpowiedzi

Kwstia czy chcesz czegoś tylko na dojazdy do szkoły czy czegoś więcej.

 

No i chciałbym opanować trochę technikę jazdy. Wiem, że na jednej trasie się nie da, ale może czasem z kolegom się wybiorę na jakąś niedaleką przejażdżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 na początek ? to chyba za dużo... skoro waży w granicach 200 kg to cieżko jest zaczynac nauke opanowania motocykla o takiej masie.

gs 500 na sucho ok 160 kg, chyba jest najlżejszy z 500-ek.

DRZ 400 SM na sucho 135 kg

 

gdy przesiadłem się ze swojego motoroweru na motocykl kumpla, 185 kg, manewrowanie nie było tak łatwe, w sumie to 100kg więcej do ogarnięcia :D. Ale zaczynając od niczego, to może być problem, nie mówię że jest to awykonalne, ale trudności z początku na pewno będą. Zależne jest to jeszcze od postury i siły :)

Edytowane przez rachub48

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 na początek ? to chyba za dużo... skoro waży w granicach 200 kg to cieżko jest zaczynac nauke opanowania motocykla o takiej masie.

Skoro 500 to na początek za dużo według Ciebie, to rozumiem, że Twój Fazer to już minumum 3 motocykl na którym jeździsz? ;>

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 500 to na początek za dużo według Ciebie, to rozumiem, że Twój Fazer to już minumum 3 motocykl na którym jeździsz? ;>

 

 

własny trzeci... ale miałem do czynienia z wieloma sprzętami ( głownie na latanie po lesie ) o pojemnosciach zblizonych do 500 więc miałem jakieś pojęcie o jezdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od inteligencji kierowcy i rozwagi

 

Kup se i tysiąca na pierwszy

 

Tylko tą manetke szanuj i delikatnie z nią, a nawet bardzo.

 

Ja polecam albo 250 albo gsa, ciężki nie jest jak inne moto a nawet chudo wygląda ^^

 

Ale jazda to nie tylko, na prostą i ILE FABRYKA DAŁA

 

także polecam coś słabszego byś nauczył się jazdy, skręcania, manewrowania motocyklem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz lat, ale jak dla mnie kupowanie gn jest bez sensu. Jeździłem tym motocyklem na kursie i wydaje mi się ,że zbyt szybko się znudzi. GN bardzo muli a przy prędkościach powyżej 100 km/h wydaje się jakby wszystko miało sie rozlecieć. Powiesz pewnie ,że Tobie nie potrzebne są duże prędkości. Powiem Ci jedno, każdy tak mówi. Moim zdaniem 500 jest ok. Sam kupiłem taką, nie mając zbyt dużego doświadczenia. Spokojnie można ją ogarnąć, oczywiście jeśli choć trochę bd szanował manetkę. Nie wiem też ile masz wzrostu i ile ważysz. Może być tak ,że wsiadając na gn bd czuł się jak na rowerze ew. na simsonie.

Decyzja należy do Ciebie. Musisz popróbować i posiedziec na różnych motocylach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...