Skocz do zawartości

Romet Pony M301 1989


Gość PCe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Podczepię swoje pytanie pod temat jeśli można.

 

Kupiłem pony M2 i mam z nią cholerny problem. Mianowicie silnik nie ma siły pracować, zaskakuje, pryknie i dupa. Zmieniłem simeringi bo były totalnie wydarte. Kartery składane na sylikon+uszczelka. Wszystkie możliwe uszczelki wycinałem sam z ostatniej kartki bloku technicznego. Raz zapaliła to przejechałem się 15m i zgasła, gaźnik czyściłem, zapłon ustawiałem, iskra niebieska, paliwo powinno dochodzić(kranik drożny), gaźnik sprawny w komarku działał(podaje paliwo), komprecha jest. No nie mam pomysłu co z tą krowo się dzieje...

Już posadziłem gwint w głowicy od kręcenia świecami ...

 

Gdy się odpala na pych to silnik zaskakuje ale niema siły kręcić przerywa zapala i po chwili gaśnie. Gdy poda się benzynę bezpośrednio co cylindra to zaskoczy kręci i po chwili zgaśnie, bądź nie zaskoczy wo gule.

 

Nie mam punktu odniesienia za bardzo, bo w WSK nie miałem takich bajerów ...

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DObrze piszesz o swoich przypuszczeniach, "paliwo powinno dochodzic" warto zweryfikowac czy aby na pewno dochodzi. Bo jesli podajesz bezposrednio na tlok i zapala to moze wlasnie w jego dostarczaniu istnieje problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem "powinno" gdyż wszystko było czyste i drożne, a nie działało jak powinno.

Rozebrałem wszystko, poskładałem odnowa na wszystkich nowych uszczelkach, i zimerach... I działa! Szkoda tylko że nie wiem co wtedy było nie tak.

No ale koniec już o tym, to padło i tak długo nie pojeździ (bez remontu silniczka)...

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...