Skocz do zawartości

Rejestrowanie/użytkowanie pojazdu ze szkodą całkowitą


qurim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witka!

 

Jak w tytule - sprawa jest taka że jest sobie rozbite moto. Nie jakoś masakrycznie, ale plastiki, pokrywa silnika, sety, kiera itd. Rzeczoznawca orzekł szkodę całkowitą. Ja chciałbym kupić ten motocykl i zrobić go dla siebie do jazdy. Da radę rejestrować i legalnie jeździć takim pojazdem? Jakieś specjalne wymagania, przeglądy, badania? O stan moto się nie martwię, i tak wolę te modele w wersji "naked". :biggrin: Wiem że ramy mają mocne i taki wypadek krzywdy jej nie zrobił, wiem bo sam miałem kilka wypadków na takim sprzęcie, w tym spotkanie z bokiem samochodu. Ten motorek akurat "zaparkował" w rowie więc nawet lepiej.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bajer. Konkret odpowiedź. :clap: Dzięki. :notworthy: Czyli nie jest tak źle. Teraz tylko ugadać z właścicielem co by nie rozbierał moto na części i git.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wiem bo miałem 2 dzwonki i po jednym mi zabrali kwity, a po drugim nie i w obydwu przypadkach miałem szkody całkowite. Pierwsze moto sprzedałem bez kwitów (znaczy się był papierek ze dok. zatrzymane ze względu na uszkodzenia pojazdu) i później koleś to mi przysłał przegląd i ja odebrałem dok w wydziale kom i mu odesłałem, a drugie moto sprzedałem z kwitami, ale nie wiem czy koleś go zrobił czy nie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm. Czyli nie takie trudne to jest. Fajniusio. :biggrin: Pewnie dlatego po polskich drogach jeździ tyle wraków. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm. Czyli nie takie trudne to jest. Fajniusio. :biggrin: Pewnie dlatego po polskich drogach jeździ tyle wraków. :icon_mrgreen:

dokładnie :rolleyes: w niektórych krajach w EU rozbity pojazd ma kasowane dopuszczenie do ruchu i tyle, a u nas jest jak jest... potrafią nie zabrać dowodu przy skasowanym zupełnie moto czy tam samochodzie, a co dopiero mówić o wbiciu gdzieś w papierach że był zniszczony... no i sie kupuje "igły, nie bite (...)" zrobione z trzech

sorry za lekki ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...