Skocz do zawartości

starsze enduraki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał VX800

Co do pieniędzy to jest tak:

NIE MA I NIE BYŁO AKCYZY NA MOTOCYKLE

Płaciło się natomiast cło które naliczali w bardzo po**bany sposób i to każdy celnik inaczej - nie pytajcie bo miałem z tym roztrój nerwowy i chciałem komuś dać w morde.

Płaciło się jeszcze podatek ze wzgłędu na kraj producenta - Japońce z japonii 8%

ALE K#%$^WA nie myślcie sobie że jak waszą ukochaną cebrę czy inny sprzęt który był złożony np we włoszech nie jest włochem - jest japońcem i musieliście zapłacić 8%

To nie koniec - są oczywiście tzw SADY graniczne(takie śmieszne papierki) które sie wykupuje dlw wywożonego pojazdu, nie pamiętam ile kosztują ale koło 200zl lub mniej.

Dalej, jak moto jest zarejestrowane to wam niemiec takiego nie sprzeda i trzeba go wyrejestrować - koszty.

Jak chcecie przyjechać na kołach to go trzeba zarejestrować czasowo, opłacić ubezpieczenie. Chyba sie nie opłaca. Lepiej na lawecie. Teraz karta pojazdu kosztuje 500zł ja wcześniej za wyrejestrowany pojazd musiałem zapłacić 1000zl :D

Pioerwsze badanie tech w polsce kosztuje ponad 100zl i nie interesuje ich że masz TUV aktualny - oni wiedzą lepiej kiedy pojazd jest w dobrej kondycji :D

Pomijam koszty zarejestrownia i ubezpieczenia.

Acha nie zapomnij że w niemczech paliwo to ponad euro/L :D :D :D

P.S.

Niemcy to dziwny naród więc sie nie natnij:

1 nie zamawiaj bo ci nie zostawią - jak pojawi sie ktoś inny a ty akurat będziesz w sklepie po papu to on go sprzeda chociaż obiecał że ci go sprzeda

2 lepiej iść z jakimś niemcem bo wtedy będą was inaczej traktowć

3 niemcy uczą się od polaków :ehz: i zaczynają ukrywać lub naprawiać moto na odwal sie - nie jest to jeszcze proceder ogólnokrajowy ale uważać trzeba.

 

Mam nadzieje że moje info coś ci pomoże, a pisałem dużo w czasie przeszłym bo nie wiem jak jest po 1 maja

Pozdrawiam Michał VX800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...