Skocz do zawartości

honda shadow 88 wersja USA


rino668
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH.

MAM TAKI PROBLEM Z MOJĄ SHADOWĄ 800, JECHAŁEM SOBIE OSTATNIO I ZACZEŁA MI POWOLI PRZERYWAĆ POTEM JUŻ BYŁO TYLKO GORZEJ WALIŁ W TŁUMIK I GASŁA BEZ SSANIA NAWET NA GORĄCYM SILNIKU.

WYMIENIŁEM ŚWIECE I NIC TO SAMO, RAZ CHODZI ŻLE NA JEDNYM GARZE POTEM NA DRUGIM NA PRZEMIAN, KOPCI NA BIAŁO ALE W TŁUMIKU NIE MA ANI WODY ANI OLEJU. JAK ROZEBRAŁEM BOCZNĄ POKRYWĘ POD SIEDZENIEM TO ZAUWAŻYŁEM PRZYPALONĄ KOSTKĘ ŁĄCZĄCĄ SILNIK Z REGULATOREM NAPIĘCIA. WYMIENIŁEM TĄ KOSTKĘ BO JAK ODPALIŁEM NA TATEJ TO SIĘ ISKRZYŁO. TERAZ JAK JĄ ODPALĘ TO CHODZI TYLKO NA SSANIU I NA MINIMALNYCH OBROTACH PO DODANIU GAZU GAŚNIE.

NIE WIEM ALE MYŚLE ŻE MA SŁABĄ ISKRĘ NA ŚWIECACH,

 

PROSZĘ O POMOC W TEJ KWESTI BO NIE WIEM CO NAJPIERW WYMIENIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez rino668
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z tłumików wali biały dym to niedobrze . Może to świadczyć o uszkodzonej uszczelce ( uszczelkach )

głowicy i płyn chłodzący dostaje się do silnika

Sprawdz najpierw dwie rzeczy

- olej w silniku jak jest kawa z mlekiem tzn , ze jest tak jw

- kompresję na obu cylindrach na zimno i na ciepło

Słaba kompresja to słabe pierścienie

A jaki ma przebieg motocykl

PS zapisz się też na forum HONDY SHADOW ( pkt.1 powitalnia )

www. shoc .org .pl

na pewno koledzy Ci pomogą

Powodzenia :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. olej w silniku jest normalny, woda w układzie chłodzenia na swoim miejscu nawet centymetra ubytku nie ma, nie wiem dlaczego ale jak jest zaciągnięte ssanie na maxa to chodzi równo i delikatnir kopci tylko przy dodaniu gazu zaraz gaśnie. Fakt muszę sprawdzić kompresję ale muszę pożyczyć sprzęta do tego. dziwi aby ta skopcona kostka od układu zapłonowego łocząca się z modułem . a przebieg to ok 40 tys km

 

 

Jeśli można to proszę o więcej wskazówek

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rino668
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie dziwne

jeżeli nowe świece , poprawiona kostka , olej ok. płynu nie ubywa to nie wiem co może być

opisz jak to było ile km było normalnie . A jak wygląda sprawa z regulatorem ?

one są bardzo czułe na zwarcia - więc jak coś się porobiło to może tu jest przyczyna .

Odpala - więc to nie jest ani moduł zapłonowy ani świece .

Zrób jeszcze takie coś

W zupełnie ciemnym garażu zapal motor , niech chodzi aby nie zgasł . Przedtem zasłoń szczelnie lampy i popatrz na wszystkie przewody załonowe ( do świec)

może mają przebicie ze starości ( zobaczysz taką choinkę ) iskra przeskakuje na masę , no chyba ,ze są nowe .

Jeszcze raz polecam forum hondy shadow

zaloguj się , przedstaw i wrzuć swój problem . Tam są mądre chłopaki

Uderz do gościa o nicku Tadek !!!!

możesz napisać mu , że Pavello61 dał Ci namiary

Powodzenia :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje. zalogowałem się wczoraj i właśnie on mi podpowiedział co mam robić!. dzisiaj się biore do roboty i zobaczymy co się będzie działo...

 

Pozdro

 

witam ponownie, dzięki kolego rozebrałem sprzęta i się okazało że regulator napięcia grzeje się jak diabli, przez to była spalona wtyczka łącząca go z silnikem, myslę że to jego wina, chyba zże przyczyną zwarcia było coś innego ale teraz muszę wymienić ten regulator i zobaczę.

 

 

Pozdrawiam

 

a potrzebuję regulator o sygnaturze SH541A-12 ( 1.D) jeśli ktoś ma to dajcie znać

 

jeśli ktoś wie jaki można ewentualnie inny legulator wsadzić to proszę o informacje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

 

Mam takie pytanie z lewej strony siedząc na motocyklu pod siedzeniem jest chromowany dekiel tam po sciągnięciu są dwie puszeczki jena duża z woma wiązkami czarną i białą i ta co mnie interesuje mała kostka z czerwoną zapinką CO TO JEST I ZA CO ODPOWIEDZIALNE???????????????

Bo tak jak go odpalę to poprostu duża dawka beny w poruwnaniu do powietrza a jak odepnę tą kostkę to się kompletnie nic nie dzieje?//?????

 

JEŚLI KTOŚ WIE CO TO TAKIEGO I ZA CO ODPOWIEDZIALNE TO PROSZĘ O RADY

 

POZDRAWIAM

Edytowane przez rino668
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banghead: Witam wszystkich.

 

 

Mam takie pytanie z lewej strony siedząc na motocyklu pod siedzeniem jest chromowany dekiel tam po sciągnięciu są dwie puszeczki jena duża z woma wiązkami czarną i białą i ta co mnie interesuje mała kostka z czerwoną zapinką CO TO JEST I ZA CO ODPOWIEDZIALNE???????????????

Bo tak jak go odpalę to poprostu duża dawka beny w poruwnaniu do powietrza a jak odepnę tą kostkę to się kompletnie nic nie dzieje?//?????

 

JEŚLI KTOŚ WIE CO TO TAKIEGO I ZA CO ODPOWIEDZIALNE TO PROSZĘ O RADY

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj przesledzic przewody do czego ida i czy nie sa uszkodzone. Gdybym byl w domu zajrzalbym do swojej. Rocznik 87 tez z USA i chociaz 1100 to elektryka powinna byc ta sama.

Piszac ze nic sie nie dzieje co masz na mysli? Moto nie pali? Moze problem znika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawał mi to sopokoju i znalazłem ta kostka jest odpowiedzialna za rezerwe paliwa!!!................ ale nadal sprzet zachowuje się tak jakby miał za dużo paliwa a za mało powietrza, nie mam pojęcia co jest przyczyną!!........ leje na świece że aż żall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz do zrobienia gaźniki.Trzeba je rozebrać,sprawdzić membrany ,a po tym dobrze ustawić.Dopiero wtedy moto będzie latać jak trzeba.Zalewanie jednego gara może świadczyć o uszkodzonym lub zanieczyszczonym zaworku iglicowym.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...