Skocz do zawartości

Jak wyregulować gaźnik mikuni suzuki dr 650 91rok.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od niedawna posiadam w/w motocykl tylko gaźnik jest raczej źle wyregulowany. Motocykl pali od pierwszego kopniaka zimny czy ciepły ssanie działa niby wszystko ok tylko świece są całe czarne i czasami przy zamknięciu przepustnicy strzela w tłumik. A i spalanie tak na oko 10l/100km (80/20 asfalt/teren). Jak tu podejść do takiego gaźnika ? Doświadczenie mam tylko z zabytkami i tam regulacja gaźnika mi nie sprawiała problemu ale tu troszkę się boję. Czy bez analizatora spalin warto podchodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie mam tylko z zabytkami i tam regulacja gaźnika mi nie sprawiała problemu ale tu troszkę się boję. Czy bez analizatora spalin warto podchodzić ?

Powinieneś sobie poradzić bez większego problemu.

Na początek rozbiórka, czyszczenie i ustawienie zgodnie z serwisówką (poziom paliwa, rozmiar dyszy i ustawienie zapinki na iglicy). Sprawdź też koniecznie stan-szczelność zaworka i stan membrany.

W mojej DR winna była zardzewiała linka od ssania. Objawem było nie trzymanie obrotów po nagrzaniu.

Filtr powietrza to pewnie już załatwiłeś.

Moja DR pali około 4,5-7l/100km zależnie od sposobu jazdy

Pozdrawiam.

Edytowane przez sebazaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mi troszkę humor poprawiłeś :) W przyszłym tygodniu się za to zabiorę bo jutro śmigam na zlot WSK do Świdnika na który wszystkich zapraszam. Można coś spie** rozbierając i składając taki gaźnik czy raczej technologii NASA tam nie ma ? A posiadasz sebazaz może taką serwisówkę ? Bo jakoś ciężko dostać.

Edytowane przez tomasz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...