Skocz do zawartości

ZX12R napięcie wstępne sprężyny tył


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie do ludzi, którzy mieli 12tkę. Czy jest opcja żeby pokręcić sprężynką bez demontażu amora? W serwisówce procedura regulacji polega na podparciu zadupka żeby wisiał, odkręceniu amora od dołu i dopiero wtedy kręcimy.

Nakrętki do regulacji są dosyć cienkie - mam klucz do gwintów i nie złapie nakrętki bo za gruby.

Jak dla mnie bez sensu rozwiązanie zieloni zastosowali.

 

Czy w okolicy jest ktoś, kto ma doświadczenie w strojeniu zawieszenia? Po zakupie było skręcone na maksa sztywno - mechanior zalecił wrócić do serii, to znowu tył trochę buja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiałe posunięcie z tym odkręceniem do końca ; ) Uważam, że ZX ma bardzo przyzwoite zawieszenie i jeśli się skręci odbicie/dobicie na maksa, i potem zacznie stopniowo wykręcać + próbować jak to lata, to można osiągnąć srogie rezultaty.

 

Pierwsze słyszę, żeby coś niedomagało i ludzie zakładali z innych modeli. Może masz po prostu ten amor uszkodzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest niedomaganie - po prostu seryjny jest taki sobie i to nie jest moja opinia bo w zasadzie to się g znam ale ludzi z Kawasakiworld.

Po równym nie ma problemu ale po nierównych drogach tył nie bardzo nadąża i w zakręcie można się osrać.

Mówisz żeby punktem wyjściowym było skręcenie na maxa i stopniowe odkręcanie?

Jakbym dorwał kogoś kto ma z tym doświadczenie to ustawi to w godzinę bez dni kręcenia/testowania.

Edytowane przez Jjacks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...