Skocz do zawartości

Ti-Tech EVO vs GP PRO


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, chciałbym zamówić TI-techa nawet dzisiaj ale ktoś mi krzyczał że jest nie wygodny-to prawda? nie jestem francuskim pieskiem, wyrobi się i będzie git prawda? pozatym jak kask może być nie wygodny

 

GP PRO jest wygodne bo miałem na czajniku, ale mi sie bardziej podoba ti tech w tym malowaniu ROSE ;)

 

Prosze o szybkie rady i opinie bo trzeba zamawiać ;)

Edytowane przez Ray69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, chciałbym zamówić TI-techa nawet dzisiaj ale ktoś mi krzyczał że jest nie wygodny-to prawda? nie jestem francuskim pieskiem, wyrobi się i będzie git prawda? pozatym jak kask może być nie wygodny

 

GP PRO jest wygodne bo miałem na czajniku, ale mi sie bardziej podoba ti tech w tym malowaniu ROSE ;)

 

Prosze o szybkie rady i opinie bo trzeba zamawiać ;)

pierwsze primo: pospiech zlym doradca, wiec take it easy man

Czytajac posta mam wrazenie ze pierwszy raz kupujesz kask a szkoda umoczyc pare stowek. Wygoda jest tu troche wzglednym pojeciem. To ze wygodnie Ci w XL wcale nie wyklucza ze M to wlasciwy dla Ciebie rozmiar. poza tym masa innych czynnikow

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...3270&hl=ti+tech

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...4252&hl=ti+tech

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...7243&hl=ti+tech

 

zaprzyjaznij sie z wyszukiwarka bo te garnki przewijaja sie w kilkunasu tematach

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie wszedles chyba do chlewa...

 

co do tych kaskow to AGV - wloska marka..

 

Ti tech jescze do konca 2008 (zanim wszedl GP-tech do sprzedazy w 2008) to byl najwyzszy model sportowy AGV.

 

GP Pro byl to model przejsciowy pomiedzy Ti-tech a Stealth (taki pol profesjonalny garnek). Byl w sprzedazy do konca 2007.

 

Ti tech to sportowy (glosniejszy, mniej wygodny przy ubieraniu).

GP Pro to super garnek do turystyki (cichy i wygodny).

 

 

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gp pro od początku 2008 roku i jest super, dopasował się do głowy idealnie, dłuższe przeloty bezproblemowo, coolmax z nićmi srebra zapobiega bakteriom. Szybka po takim czasie paruje, ale nie jakoś wyjątkowo mocno.

 

Jedyne co, to tandetne otwarcie wywietrzników, takie pstryczki na górze są średnim pomysłem, bo kilka uderzeń przypadkowych o ścianę i wlatują do środka - jak ktoś widział ten kask to będzie wiedział o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trafiliście koledzy;] miałem już sporo kasków, na szybko dlatego że już przeanalizowałem wszystko i chciałem poznać wasze opinie(inaczej czyta sie specyfikacje a inaczej opinie użytkowników) Zamówiłem ti-tech'a i zobaczymy jak to będzie-jeśli coś nie tak wymienią mi na GP PRO a i jeszcze, może być zimno w ti-techu w nocy? czy bez problemu można zamknąć troche wentylacjii?

pzdr

Edytowane przez Ray69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trafiliście koledzy;] miałem już sporo kasków,(....)a i jeszcze, może być zimno w ti-techu w nocy? czy bez problemu można zamknąć troche wentylacjii?

pzdr

w zime to nawet w poludnie bedzie pizdzic. a wloty wentylacyjne w tym modelu sie nie zamykaja. Nie wiem czy Ty sobie jaja robisz, ale jesli naprawde kupisz to napisz po miesiacu czy sie nie rozlecial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trafiliście koledzy;] miałem już sporo kasków..

 

Jakos ciezko mi w to uwierzyc..

 

 

W każdym razie wyższa półka AGV to porażka-mam GP_TECH i po kilku dniach rozkleiła się wyściółka, paruje szyba, głośny i zrywa go z głowy <200

 

 

ja mam GP-Tech od 2008, zrobilem w nim 60.000 km i wg mnie jest super.

 

To ze rozkleila Ci sie wysciolka, to reklamuj bo u mnie wszystk jest ok.

To ze glosny to raczej ciezko sie spodziewac cichego kasku po najwyzszym modelu sportowym (Shoei Xspirit jest 2x glosniejszy np niz XR1100), ale za to ma super wentylacje i przez to wlasnie jest glosny/

Co do parowania szyby, to u mnie nic sie nie dzialo, dopoki ktos mi nie umyl szybko od srodka.. mam teraz nowa szybke i nic nie paruje.

Co do zrywania z glowy, to masz za duzy rozmiar ;) Ja po przejechaniu 60 tys km w gp tech nie mam zadnych problemow i nadal jest tak samo ciasny jak w dniu zakupu.

 

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, zlatywanie z głowy jest oznaką za dużego rozmiaru. Jak kupowałem swojego gp-pro to sprzedawca pomagał mi go wcisnąć na głowę, bo tak ciężko wchodził. Po kilku godzinach na głowie kask się dopasował idealnie i idę o zakład, że nie spadnie z głowy bez zapięcia paska przy prędkości przekraczającej 200 km/h.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem przesyłke, kask w rozmiarze XL jest ok, denerwuje mnie troche to zapięcie ale myśle że się przyzwyczaje ;) Ktoś powiedział że wentylacja nie zamykana a to nie prawda, bo jest 3 stopniowa regulacja wentylacjii + te wloty na szczęce są zamykane/otwierane. Kask jest wygodny-dla mnie cichy bo wcześniej miałem lazera LZ6 to wiadomo ;-)

Powstaje pytanie, na szybie po 2 stronach wystają kołki i dostałem 3 naklejki które pasują na szybe(przezroczyste) i nie wiem co to jest ;) Montowane na zewnątrz. Co to takiego? żeby sie szyba nie rysowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kolego tak zwany antyfog.

 

Vector, ty qurva geniusz jesteś... Czasem po prostu daruj sobie wypowiedzi.

 

Dostałeś zrywki na próbę - jak się spodoba to możesz je sobie dokupić.. Ponieważ kask jest sportowy, więc szyba przystosowana jest do zrywek. Zakłada się je na te kołki które masz z boku na szybie, i jeśli jedziesz w deszczu motocykle z przodu (w Twoim przypadku auta na drodze) zasyfią ci szybę błotem (bo krople deszczu same spływają) to ją jednym ruchem zrywasz, rzucasz za siebie i jedziesz dalej, a szyba jest czysta. Na codzień bardzo popularne są wśród maniaków crossa. Oczywiście zrywkę używa się z zasady tylko raz :biggrin:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...