Skocz do zawartości

Reaktywuje simsona sr 50


bonhart88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od poczatku. 9 lat temu za ładne świadectwo dostałem od taty Simsona sr 50, którym zjeździlem poł województwa, zdzieralem sobie na nim kolana, szpanowałem, uczyłem sie podstaw mechaniki itd. Jednak po kilku latach jazdy na nim, zapał do jazdy słabł, aż pewnego dnia kiedy złamałem kopniak, postawilem go w grażu.

Simson stał ładnych pare lat (4 albo 5) w miedzy czasie kupilem "prawdziwe" moto i jakos nie miałem weny ze go zrobić, do wczoraj ;>

 

Kupiłem nowy kopniak, zamontowałem, napompowałem koła, obczyściłem przewód WN i świece zalałem świeże paliwo, pare kopnięć i silniczek zagadał !

 

Co prawda chodzi tylko na ssaniu i strasznie nie ma mocy, ale rundkę po okolicy wczoraj w nocy odbyłem :icon_biggrin: .

 

przez wakacje mysle ze go fajnie odpicuje, nowe aku, reg i czyszczenie gaźnika, pożądek z elektryka, może remoncik silnika, nowy olej i albo go zostawie do lansu w niedziele, albo nastepny adept motocyklizmu bedzie mial z niego troche radosci.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bajer. Fajnie tak się pobawić ze starym sprzętem, wspomnienia wracają... Ja powoli kompletuje Rometa 50-TS-1 który był moim pierwszym moto. Pamiętam go jeszcze z dzieciństwa gdy z babcią i dziadkiem jeździliśmy we trójkę. Po tym ja go miałem, popsułem, dałem kuzynowi a ten go zniszczył, zdekompletował i porzucił w piwnicy. Nie zdawałem sobie sprawy z tego jak bardzo rzadki model to jest, gdy zrozumiałem co zrobiłem pojechałem do kuzyna i po prostu wziąłem sobie tego Rometa spowrotem. :biggrin: Kilka ważnych elementów już zakupiłem, a byłem prawie pewien że nigdzie nie znajdę choćby używanego przodu i tłumika do tego modelu.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...