Skocz do zawartości

palenie er-5


marwin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dość ciężki problem, podczas jazdy kawą er-5 2002r przestał palić na jeden garnek, i co się okazało niema iskry na prawym, sprawdziłem świece na drugim garku sprawna przełożyłem cewki lewa na prawą też obie sprawne, pomierzyłem napięcia dochodzące do obu cewek są takie same więc chyba ok, kable też zamieniłem też sprawne, chyba wszystko zmieniłem lewo na prawo i nadal na prawym niema iskry :banghead: czy ma ktoś jakiś pomysł??? pomocy!!!!

coś w życiu trzeba kochać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie tylko ja mam taki problem....ale to chyba w tych motorach jest normalka....

rozumiem, ze cewke przelozyles razem z przewodem WN i z fajka, jesli tak to problem lezy po stronie modulu lub impulsatora

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dość ciężki problem, podczas jazdy kawą er-5 2002r przestał palić na jeden garnek, i co się okazało niema iskry na prawym, sprawdziłem świece na drugim garku sprawna przełożyłem cewki lewa na prawą też obie sprawne, pomierzyłem napięcia dochodzące do obu cewek są takie same więc chyba ok, kable też zamieniłem też sprawne, chyba wszystko zmieniłem lewo na prawo i nadal na prawym niema iskry :banghead: czy ma ktoś jakiś pomysł??? pomocy!!!!

Pewnie moduł padł. Zamień jeszcze miejscami moduły.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moduł jest tylko jeden i impulsator również w starszych modelach były dwa impulsatory, ja myślę że to moduł bo gdyby impulsator to na oba by nie palił, i taka sugestia może coś ktoś wymyśli od czasu usterki nie dział też obrotomierz.

 

 

 

Jeśli chodzi o cewkę to oczywiście przełożyłem z kablem i fajką.

coś w życiu trzeba kochać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...