Skocz do zawartości

Drogi we Włoszech


Maraas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybieramy się z dziewczyną na Korsyke w tym roku, środek lipca. Jaką drogą proponujecie pojechać?? Wyjeżdżamy z Opola.

Wstępnie planujemy 1 dzień dojechać do Graz w Austrii, tu raczej autostradą przez Wiedeń, ale jak później do Wenecji, Livorno?? Jechać autostradą dalej, albo warto polatać innymi drogami? Co proponujecie? I jak jest z płatnością na przejazdy we Włoszech??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybieramy się z dziewczyną na Korsyke w tym roku, środek lipca. Jaką drogą proponujecie pojechać?? Wyjeżdżamy z Opola.

Wstępnie planujemy 1 dzień dojechać do Graz w Austrii, tu raczej autostradą przez Wiedeń, ale jak później do Wenecji, Livorno?? Jechać autostradą dalej, albo warto polatać innymi drogami? Co proponujecie? I jak jest z płatnością na przejazdy we Włoszech??

 

W poprzednie wakacje przejeżdżałem przez Włochy w drodze do Chorwacji. Poza autostradami fajnie jest zobaczyć trochę lokalnych widoków, miasteczka itp. ale ruch jest dość duży przez co traci się sporo czasu.

W drodze powrotnej polecieliśmy autostradą i było to dobre rozwiązanie. Przelot z Triestu do Austrii zajął bardzo mało czasu. Płacisz za odcinki przy zjeździe z autostrady. Ja płaciłem zwykłą Visą Electron.

Pod poniższym linkiem znajdziesz stronę dotyczącą włoskich autostrad

http://www.autostrade.it/en/index.html

Natomiast same bramki wyglądają tak:

http://www.autostrade.it/i/_servizi/pedagg...segnaletica.jpg

pzdr.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Pierwsze bramki spotkasz okolo 20 km po minieciu Tarvisio.Fajne widoki jest na co popatrzec z przydroznch parkingow.Kieruj sie na Venezia Padowa.Mozesz zjechac do samego miasta lub nowa obwodnica prostona Bolonie z tamtad na Florecje, a potem na Pise i zostaje juz tylko 20 km do Livorno.Calosc za przejazd autostrada nie powinno byc wiecej niz 30 euro.Lub poleciec drogami lokalnymi Tarvisio, Tolmezzo,Pieve,Cortina di Ampezzo i na Bolzano. A z tamtad juz calkiem blisko na Stelvio lub na Verone,Modene,Parme,La Speziai do Livorno.Jak bys wybral pierwsza trase chetnie zapraszam do mnie z Florecji to tylko 90 km i 4,50 E za Autostrade miejsce na nocleg sie znajdzie nie mowiac o prysznicu i grilu.Szerokosci. :buttrock: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy jechali tak:Udine- Venezia- Ravenna- Forli-Florencja-Livorno.

Bardzo fajna traska przez góry m- dzy Forli a Florencją. Nie wiem która to była ale jakaś boczna. Na pewno nie A11. Altostrady są platne i jak na moją kieszeń drogie. płaci się od kilometrów a nie od dni (jak np. w Austrii). Są też Superstrady- niepłatne a dobre.

A na jakiś nocleg, miejsce na kempingu nie ma co liczyć. Wszystko pozajmowane w tym terminie. Ale pod chmurką na plaży też super. Bo rozbić namiotu nie wolno.

Jeszcze jedno znaki drogowe informacyjne odwrotnie niż w polsce autostrada na zielono a nie na niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info

Jak bys wybral pierwsza trase chetnie zapraszam do mnie z Florecji to tylko 90 km i 4,50 E za Autostrade miejsce na nocleg sie znajdzie nie mowiac o prysznicu i grilu.

 

Myślimy własnie zeby gdzieś w tych rejonach zrobić nocleg, jak sie zdecydujemy to dam znać. Narazie wielkie dzieki za propozycje, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

To zapraszam :flesje:. Ps. Tylko uwazajcie na autostradach na system TUTOR kazdemu pojazdowi wjezdzajocemu na dany odcinek jest robione zdjecie, a potem patrza na czas wyliczaja srednia predkosc. Jezeli przedobrzyles do domu przyjdie niespodzianka :banghead:. Maja czas do 90 dni. :buttrock:

 

Myśmy jechali tak:Udine- Venezia- Ravenna- Forli-Florencja-Livorno.

Bardzo fajna traska przez góry m- dzy Forli a Florencją. Nie wiem która to była ale jakaś boczna. Na pewno nie A11. Altostrady są platne i jak na moją kieszeń drogie. płaci się od kilometrów a nie od dni (jak np. w Austrii). Są też Superstrady- niepłatne a dobre.

A na jakiś nocleg, miejsce na kempingu nie ma co liczyć. Wszystko pozajmowane w tym terminie. Ale pod chmurką na plaży też super. Bo rozbić namiotu nie wolno.

Jeszcze jedno znaki drogowe informacyjne odwrotnie niż w polsce autostrada na zielono a nie na niebiesko.

Mowisz o drodze Venezia Rawenna, ktora zwana jest Adriatica. Bardzo dziurawa i duzy ruch, przeliczajac czs to lepiej jechac autostrada. A droga Forli-Firenze jest to krajowka nr 67 a A11 to jest autostrada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...