Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z tobą, motor dodaje prestiżu,jest wyjątkowo interesujący szczególnie jak słychać z niego muzykę lub komunikaty z cb radia.Ja na allegro kupiłem taką małą naklejkę serwisową z info PODZIWIAJ ALE NIE SIADAJ z firmy Grafnet,nakleiłem na szybkę i jak narazie mam spokój z gapowiczami-dziećmi.Jeżeli chodzi o zabepieczenie to mam świetny bynajmniej ja tak twierdzę i elektryk,alarm a 55 zł z allegro.Wyje jak wściekły,znikomy pobór prądu na postoju w spoczynku.Co do kłódek!! :banghead: PANOWIE każde uderzenie 1,5 kg młotkiem z góry w kłudkę łamie odlew ucha ramy i nie trzeba ciąć,i innych zanbiegów robić.Cała operacja rozwalenia zabezpieczenia trwa 3 sekundy i,, :biggrin: po ptokach,,

Ja bardziej zapobiegawczo dla zaspokojenia myśli to zakładam,wolę blokade kierownicy i alarm-głośno wyjący,który zerwie gołębie z dachu,i zbudzi okoliczne ,,psy,, :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, he...

W myślą zasady: "Mój motor jest jak Kobieta, patrz i podziwiaj, ale nie dotykaj"

 

Co do kłódki, to wiem, że można tak zrobić, ale jak byś oglądał przy kupnie motor lub części motoru z widocznymi uszkodzeniami świadczącymi o kradzieży to byś go kupił???

Poza tym właśnie to uderzenie załączy alarm i może zwróci czyjąś uwagę, dodatkowo przypomnę, że na tarczy też zapinam blokadę, a w tarcze już młotkiem nie uderzysz...

Co do kłódki, to niedawno koledzy mojej Koleżance zrobili dowcip - Ona prowadzi sklep, a że ma ochronę monitoring itd, to przestała zamykać na kłódki, a Oni po pijaku zapieli Jej kłodkę na drzwiach - tyle, że zanim sobie o tym przypomnieli po obudzeniu się, to sklep już dawno był otwarty przez ślusarza - szlifierką kontową.

Wole nie mieć niespodzianek wychodząc do pracy ;)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

miło mi dołączyć do grona zapaleńców Ventury. Od kilku dni czytam z wielkim zainteresowaniem te 46 strony wątku i właśnie założyłem konto :)

Krótko zatem się przedstawię.

Z 20 lat temu odrestaurowałem piękna maszynę pt. IŻ i miałem z nią przyjemnośc przez ok 2 lata. Po długiej przerwie (ok 12-13 lat) w 2005 roku przez dwa lata podróżowałem Suzi Maruderem 800 i niestety życie zmusiło do tym razem krótszej bo już tylko 5 letniej przerwy. No i właśnie od tygodnia (dokładnie od Wielkiego Piątku) jestem posiadaczem pięknego egzemplarza Midnight Ventury z 2002 roku. Na razie odbywamy taniec godowy i poznajemy się, chociaż rzutem na tasmę zrobiłem na niej 320 km w deszczu i przy 7 st. Celsjusza. Facet w salonie (komis pod Poznaniem) jak zobaczył że przyjechaliśmy bez przyczepki po nią to powiedział że jakieś hardcory jesteśmy... taki byłem napalony i wyposzczony, że nie bardzo rozumiałem wtedy o co mu chodzi). No cóż, wydawało mi się wcześniej że to będzie pryszcz, ale po 100 km już nie było do smiechu (mój syn na plecaku wytrzymał tylko jakieś 30 km i wrócił do samochodu). Ale Venturka mnie nie zawiodła. Niesamowita maszyna trzymała mnie w kupie. W zasadzie cały deszcz opływał owiewkę i oprócz kasku, trochę ramion i rękawów byłem suchy! Długo opowiadać, bo to były jedne z najdłuższych 5-ciu godzin w moim życiu ale było warto. Na drugi dzień jak ją zobaczyłem z okna tarasu to banan wrócił :). Teraz romansujemy na całego a żona patrzy nieco zazdrośnie.

 

Rzeczywiście przy małych prędkościach i przy manewrowaniu trzeba trochę włączyć myślenie, ale jestem kawał chłopa (185 cm i 112 kg) więc daję radę.

 

Pozdrawiam, podziwiam i uczę się od Was.

 

Sprzęt bez porównania do VZ800 czy innych lekkich moto. Prawdziwa limuzyna na dwóch kołach :)

Edytowane przez bobi71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobi71 witam,

Masz tam u siebie prężnie działający klub motocyklowy BK PL I - widujesz chłopaków?

Pozdrawiam!

Lewa w górę!

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem od kilku lat byłem bez sprzętu i na paradach jestem jako obserwator ale kontakty są. Osobiście i dobrze znam tylko jednego gościa z BK PL I. Teraz pewnie się to zmieni :) Od połowy 2011 roku siedziba BK PL I jednak jest w Pszczynie (i tak niedaleko ale już nie Racibórz)

 

A tak na marginesie spytam, dlaczego tak wiele gada się o kłódkach? Czy klasyczny bolec na główce ramy jest za słaby? Czy chodzi tylko o to, żeby ktoś inny nie zapiął nam czegoś do pustej dziury (wtedy wystarczy najprostsza kłódeczka jako zapychacz otworu :) ?

Edytowane przez bobi71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, a najciekawsze jest to, że nawet jakby mnie interesował jeden tylko wątek to i tak musiałem przeczytać wszystko, bo w jednym temacie :)

(pzdr dla moderatorów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj bobi71 miło że zawitał ktoś ze ślaska do naszego grona może jak pogoda pozwoli to razem pośmigamy jestem z Chorzowa a to niedaleko poaztym wybieram sie do Rybnika do tapicera żeby przerobić siedzenia a to już całkiem blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Maniek1z. Miło że to tak blisko. A spytam z ciekawosci jak przerabiasz siedzenia? Ja mam seryjne te twardsze tłoczone (widziałem że niektórzy mają takie mięciuchne skórzane poduchy chyba tez seryjne ale pewnie były dostępne w opcji).

 

U siebie mam kilka rzeczy do zrobienia:

1. lightbary - co polecacie, jakie średnice lamp, typy, ramiona, np. cos takiego http://www.motonauti...ar-vanture-1300, chociaz nie podobają mi sie te blachy ... może lepiej samemu cos poskładać?

2. gmole na tylne kufry - mam tylko same gmole przed kuframi i sie zastanawiam czy można do nich dorobić same balkoniki czy trzeba kupic całe gmole z relingami w komplecie, jak np. tutaj http://www.motonauti...ar-1300-venture

3. oparcie kierowcy i widziałem że już wczesniej pisaliście o tym, ale nie mam za bardzo możliwości zrobienia takiego cuda. Na Allegro ma gosciu z blachy chromowanej, ale pytanie czy to sie nie będzie poddawać i wyginać, i skończy jako ozdoba ...

 

Prosze o ew. uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lightbary z punktu pierwszego kupisz od 50,- zł do 100,- zł za komplet

mocowanie kupisz od 150,- zł

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lihtbarów to sam szukam przede wszystkim mocowanie i tutaj Dyzio mnie zaskoczył i daltego proszę jak Dyzio masz info na temat mocowań to podaj, bo ja znajduję, ale ceny są troszkę przesadne.

 

Relingi na kufry mozna dorobić jak masz dobrego fachmana, ja nie mam.

 

Oparcie posiadam takiej jak wcześniej na zdjęciach czyli inne niż proponują na allegro, nie wiem jak ta blacha wytrzymuje. W moim wypadku oparcie jest stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...