Skocz do zawartości

brak luzu w Hondzie MB 8


api
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to zostaje tylko olej. Rozbierz sprzęgło, wyczyść, poskładaj od nowa.

 

No chyba że jeszcze może być zużyty kosz. W miejscach gdzie kosz "zabiera" tarcze mogły powstać wyżłobienia które przytrzymują tarcze i uniemożliwiają rozłączenie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czeka Cię zakup nowych płytek. Nie jest to wielki wydatek (ok. 50zł). Na takim sprzęgle gdzie trzeba dosłownie "wbijać" biegi bym nie jeździł.

 

No az tak zle nie jest :) ale ruszanie jest utrapieniem... narazie moto stoi :) postanowilem wymienic tarcze na nowe, nie jest to duza inwetycja ale pewna poprawa gwarantowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Wiec sprawa z moja Honda wygląda następująco:

-kosz sprzęgłowy ma duży luz na walku, tzn, łożysko padło.

-male łożysko na docisku tez kiepa-wo się kreci, a tak na marginesie, to po kiego **** jest tam mini łożysko, takie jak np do kół?!

-linka sprzęgła do wymiany

-klamka sprzęgłam też...

-tarcze do wymiany, przekładki proste

 

Ogólnie rzecz ujmując: REMONT :/ To teraz generalka... Jak robić to raz a dobrze!

Do wymiany tłok, łożyska, uszczelniacze, uszczelki, wałek zdawczy ( bo tez już cienko przedzie ), oczywiście elementy związane ze sprzęgłem, no i oczywiście szlif trzeba zrobić...

 

Szykuje się spory wydatek, no ale cierp ciało jakieś chciało. Przynajmniej po remoncie będę już tylko jeździł a nie martwił się czy dojadę :D

 

P.S. Dziś to było blisko i abym ja był do "remontu" a to dzięki blondyneczce która stanęła mi w poprzek drogi... Chciała chyba wepchnąć sie na przejazd kolejowy, ale nie zauważyła ze nie ma tam miejsca dla jej BMW, ale co tam... To w poprzek nie można stać? ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...