Skocz do zawartości

HONDA XR 650 R 2000-2007


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH MOTOMANIAKOW JESTEM SZCZESLIWYM NABYWCA HONDY XR 650 R Z 2002 R WCZESNIEJ MIALEM XR 600 Z 1995 R NIEWATPLIWIE NIE ZAMIEZAM ODSTAPIC OD MARKI HONDA MOTOCYKL KUPILEM OD KONESTERA WIEC JEST W STANIE IDEALNYM :icon_biggrin: ALE DO RZECZY POPRZEDNI WLASCICIEL WARZYL 70 KG JA WARZE 95 KONKRETNIE CHODZI MI O USTAWIENIE ZAWIESZENIA POD MOJA WAGE I PROSIL BYM KOGOS O NAKIEROWANIE MNIE JAK TO ZROBIC PONIEWARZ MOTOCYKL JEST BARDZO MIEKKI TYPOWO DO JAZDY DROGOWEJ JA MAM ZAMIAR URZYWAC TEGO SPRZETA ZGODNIE Z PRZEZNACZENIEM. CHCIALBYM TEZ PODNIESC TROCHE TYL MOTO ...(PRZYZWYCZAJENIE DO POPRZEDNIEJ XR).... PRZOD JUZ MAM NA MAXA WYCIAGNIETY NA POLKACH JEZELI KTOS ZNA WARSZTAT NAJLEPIEJ W OKOLICY SLASKA W KTORYM MOGLBYM ZOBACZYC JAK SIE REGOLULE LUZ ZAWOROW BO NIGDY TEGO NIEROBILEM A NIE CHCIAL BYM CZEGOS ZEPSUC NA 1 RAZ OCZYWISCIE JESTEM W SANIE ZA TAKA PORADE ZAPLACIC!!! POZDRAWIAM WSZYSTKICH !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przód ma regulację napięcia wstępnego sprężyny to skręć na maxa.

Z tyłu mozesz zrobic to samo, dodatkowo utwardzić tłumieniem dobicia.

Jeśli to nie pomoże to wymień sprężyny z przodu na progresywne (350zł) i z tyłu na twardszą poprostu (400zł).

Są na alledrogo to coś dobierzesz.

 

Możesz też wymienić zawias przedni na taki z prawdziwego zdarzenia.

Ja mam taki do sprzedania przystosowany do XR600R i jest duze prawdopodobieństwo że podejdzie do 650.

 

http://www.allegro.pl/item952695304_zawies..._honada_xr.html

 

 

yo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przód ma regulację napięcia wstępnego sprężyny to skręć na maxa.

Z tyłu mozesz zrobic to samo, dodatkowo utwardzić tłumieniem dobicia.

Jeśli to nie pomoże to wymień sprężyny z przodu na progresywne (350zł) i z tyłu na twardszą poprostu (400zł).

Są na alledrogo to coś dobierzesz.

 

Możesz też wymienić zawias przedni na taki z prawdziwego zdarzenia.

Ja mam taki do sprzedania przystosowany do XR600R i jest duze prawdopodobieństwo że podejdzie do 650.

 

http://www.allegro.pl/item952695304_zawies..._honada_xr.html

yo

NO WITAM SPRAWA WYGLADA TAK KOLEGO ZE CALE ZAWIESZENIE JEST ORGINALNE I NA RAZIE CHCIAL BYM TO TAK ZOSTAWIC NIE WIDAC W NIM ZADNYCH WYCIEKOW ANI LUZOW JESTEM PRZYZWYCZAJONY DO INNEJ PRACY ZAWIESZENIA W SZCZEGOLNOSCI TYLU WCZESNIEJ XR600R I NA GWINCIE TYLNEGO ZAWIESZENIA JEST PRAWIE CALA REGULACJA DO ROZKRECENIA NIE WIEM CZY TO W JAKIS SPOSOB ZADZIALA ALE SPROBUJE ZALEZY MI TROCHE NA PODNIESIENIU MOTO TROSZKE DO GORY BO WCZESNIEJSZY SPRZET TAKI BYL I JEZDZILO MI SIE IDEALNIE ,,,,... OGOLNIE CHCIALEM SIE DOWIEDZIEC CZYTYL XR650 R DOSTRAJA SIE JAKOS SPECJALNIE POD WAGE JEZDZACEGO !!!!!!!! POZDRAWIAM!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz CAPS LOCK.

 

Ogólnie cały zawias się dostraja pod wagę jeźdzca.

Dla zawodników często dobiera się sprężyny pod ich wagę.

Dla amatorów, takich jak my, jest opcja zmiany sprężyn na twardsze jeśli regulacja nie pomaga.

 

Nie wiem po co chcesz podnosić tył.

Każde szanujące się nowoczesne enduro ma płąską kanapę i jeździ się z taką fenomenalnie-można się przesuwać na siodle do woli i bez wysiłku i co najważniejsze nie wali po dupie przy jeździe na stojaka z wypiętym tyłkiem.

 

Więc najpierw pokręć regulacja zawiasu.

Jeśli to nie pomoże to możesz wlać gęstszy olej do lag 15W lub 20W a z tyłu to tylko sprężyna, z przodu w sumie też bo zmiana oleju wiele nie pomaga.

 

A co do zawiasu to nie ma o czym gadać USD a zwykły na tych chudych rurkach.

Kosmiczna sztywność, pełne regulacje i taka progresja że przy moich 85kg było za twardo. Ale to na szosie a nie w terenie.

 

 

yo

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...