Skocz do zawartości

AMORTYZATOR SKRĘTU FAZER 1000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj nieoficjalnie rozpocząłem sezon, przegoniłem pierwszy raz moto i pierwszy raz na dużej fazie. I zdziwiło mnie dość duże shimmy tak przy 140-160 km/h jadąc za busem. W mniejszym fazerku wydawało mi się mniejsze. Może ma na to wpływ zbyt miękko ustawione zawieszenie (muszę podkręcić na hard). Ale pierwsza myśl amorek skrętu. Znalazłem LSL za 1030 zl mocowany do silnika(dziwne). I tu kieruję pytanie czy ktoś z was ma takie cudko zamontowane i jak to się ma w eksploatacji?jakieś znaczące różnice? A poza tymto trochę zmarzły łapki:) plus 2 na termometrze a ja 50 km nakręciłem. Różnica znaczna pomiędzy małym fazerkiem, ciąg od niskich obrotów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Dzisiaj nieoficjalnie rozpocząłem sezon, przegoniłem pierwszy raz moto i pierwszy raz na dużej fazie. I zdziwiło mnie dość duże shimmy tak przy 140-160 km/h jadąc za busem. W mniejszym fazerku wydawało mi się mniejsze. Może ma na to wpływ zbyt miękko ustawione zawieszenie (muszę podkręcić na hard). Ale pierwsza myśl amorek skrętu. Znalazłem LSL za 1030 zl mocowany do silnika(dziwne). I tu kieruję pytanie czy ktoś z was ma takie cudko zamontowane i jak to się ma w eksploatacji?jakieś znaczące różnice? A poza tymto trochę zmarzły łapki:) plus 2 na termometrze a ja 50 km nakręciłem. Różnica znaczna pomiędzy małym fazerkiem, ciąg od niskich obrotów:)

 

 

Cześć, lepiej sprawdź opony (ciśnienie, stan bieżnika), ich wyważenie. Istotną sprawą jest czy fazer nie zaliczył konkretnego dzwona, a co za tym idzie nie masz krzywych lag itp. Nie słyszałem nigdy żeby któryś z moich kumpli na fazerku wpadał w shimmy. Ja, gdy założę duży kufer i przy 60-80 km/h puszcze kierownice, to potrzepie, ale to inna bajka... pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił się mały offtopic - za co przepraszam - ale dodam swoje 3 grosze...

 

jedyny jak do tej pory, ale bardzo poważny wypadek miałem właśnie na Fazerku 1000, gdy przy zmianie pasa wpadł w shimmy, której nie opanowałem.

od razu odpowiadam, że żadna prędkość (ok. 80km/h), przepisowo na tym odcinku, bez stawiania na koło etc.

motocykl był niemal nówka (ok. 4 tys km)...

coś zatem na rzeczy z tym moto jest...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, nie mam kilofaziego długo, lecz parę setek km już nakręciłem i żadnych niepokojących objawów nie zaobserwowałem, jadąc 50 czy też 250, z pasażerem lub bez. Moim zdaniem motocykl prowadzi się znakomicie.

Wracając do tematu, cena za ten amor jest masakryczna :banghead:

<<=== BORN TO RIDE ===>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...