Skocz do zawartości

CDI modul Honda XBR500 lub NX650


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam Honde XBR500 i brak iskry w takowej.

 

Wyjscie z uzwojenia ok 30V pradu zmiennego przy lekkim kreceniu silnikiem.

 

Odczyt z czujnika polozenia walu prawidlowe (nie pamietam dokladnie ile ale miesci sie w normie i zmienia sie przy kreceniu walem).

 

Przewod Bialy/czarny odlaczony

 

Masa podpieta

 

Cewka nowa i nie ma wyjscia na przewodzie zolto/czarnym na cewke

 

i teraz ktos zamienil modul i mam tylko modul niby taki sam ale od dominatora, napewno sprawny.

 

I tutaj moje pytanie, a w sumie dwa pytania

 

Czy na przewodzie zolto/czerwonym ktory nie wiem po co ma isc do wlacznika startera ma byc caly czas + z aku czy moge go sobie darowac?

 

I drugie pytanie

- czy nie jest czasem tak ze oryginalny modul od xbr jest zasilany wlasnie tym pradem zmiennym z uzwojenia i magneta a modul od dominatora moze wymaga pradu stalego na tym przewodzie?

 

No i moze jakims cudem ktos ma zdjecie lub rozpiske wtyczki do modulu ktore piny do czego lub kolory, bo tutaj tez juz nagrzebane jest :/

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz sobie opór na tym czarno-czerwonym

 

impulsator najlepiej sprawdzać podłączając do niego diodę led bo ona już pobiera jakiś prąd

 

Czy na przewodzie zolto/czerwonym ktory nie wiem po co ma isc do wlacznika startera ma byc caly czas + z aku czy moge go sobie darowac?
+ pojawia się po naciśnięciu startera by ułatwić rozruch silnika

 

I drugie pytanie

- czy nie jest czasem tak ze oryginalny modul od xbr jest zasilany wlasnie tym pradem zmiennym z uzwojenia i magneta a modul od dominatora moze wymaga pradu stalego na tym przewodzie?

moduł dominatora wymaga zasilania stałym prądem z akumulatora

 

No i moze jakims cudem ktos ma zdjecie lub rozpiske wtyczki do modulu ktore piny do czego lub kolory, bo tutaj tez juz nagrzebane jest :/
dominik http://www.rolf-grauer.de/cdidomi.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz zasilić ten moduł z akumulatora to należy pomyśleć o obciążeniu cewki normalnie zasilającej moduł bo jak zostawisz wolny kabel to po prostu będzie generować tak wysokie napięcie że izolacja dostanie przebicia.

Ale czym ją obciążyć to już nie wiem na pewno jedną połówkę przebiegu można zewrzeć do masy diodą prostowniczą tak jest to zrobione wewnątrz modułu co zrobić z drugą jaki rezystor zastosować nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...