Skocz do zawartości

AGV K-3 asymmetry, Uvex Boss 515 czy KBC VR 1X


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar wkrótce kupić kask i zastanawiam się nad jednym z poniższych:

 

AGV

http://moto.allegro.pl/item869051467_kask_...tis_rozm_m.html

 

UVEX

http://moto.allegro.pl/item870283017_kask_...ybka_tanio.html

 

KBC

http://moto.allegro.pl/item865548281_kbc_v...ny_m_od_ss.html

 

Proszę o pomoc w wyborze najlepszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nie masz zamiaru kupic garnka przez net?:)

raczej nikt Ci nie wskaze wez TEN bo jet super a pozostale to lipa. Wszystkie sa znanych firm, w podobnej cenie, wyjmowane wysciolki, zapobieganie parowaniu, uvex jest rekomendowany dla okularnikow. Musisz przymierzyc i wybrac ten ktory najbardziej Ci "lezy" ja mam BOSS 525 i jestem zadowolony, ale tak mozna powiedziec pewnie o kazdym. powodznia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogie te garnki znalazłeś. 515 to wydatek ok 300zł, a K3 400 jak się dobrze poszuka.

 

O KBC nie mam pojęcia.

 

Z 515 i K3 to wybrałbym 515, oglądałem oba i 515 wygląda porządniej

 

Jednak po raz kolejny na forum polecę wg. mnie najlepszy kask jaki w tej chwili można dostać w cenie do 500zł. Nolan n84. AGV i Uvex nawet do pięt mu nie dorastają, poszukaj opinii o tym garnku na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. "Nolan n84. AGV i Uvex nawet do pięt mu nie dorastają, poszukaj opinii o tym garnku na forum."

Pofatygowalem sie bo chyba troche przesadziles w tej ocenie.....

 

 

"Nigdy więcej i w życiu nie kupię Nolana... Głośny, że nic nie słychać, blenda przeciwsłoneczna i szyba łatwo się odczepiają, a montaż ich ponowny doprowadza do szewskiej pasji.... Ponadto blenda totalnie nie spełnia swojego zadania - jak ją masz załozoną to musisz mieć zamknięta, bo się sama zamyka od naporu powietrza, a jak chcesz mieć otwartą to musisz zdjąc (a wtedy musisz miec inne mocowania - więc juz lepiej zakladac okulary przeciwsłoneczne). Jest masa innych równoważnych producentów, których skorupy znacznie lepiej się sprawdziły (np. Caberg, AGV czy Airoh)."

 

"Witam. Mam kask Nolan N84 z systemem pinlock. Jest zamontowana szybka antifog. Szybka rzeczywiście nie paruje jednak po między nią i wizjer dostaje sie woda(para) . W jaki sposób moge rozwiązać ten problem?"

 

"Mam ten sam kask i ten sam problem.Posiadam go od początku sezonu.

Ten pin lock to jedna wielka tragedia.Kaski bez tego wynalazku parują tylko jak gdzieś staniesz,a to ustrojstwo paruje podczas jazdy.Jestem z niego nie zadowolony.W moim pinlock nie ma żadnych uszczelek,dostaje się tam wszystko,para,kurz,nawet ostatnio wpadło mi źdźbło trawy Na szybce i pinlocku pojawiły się dość szybko rysy. Dodam tylko ze go już kilka razy czyściłem,myłem,składałem na nowo i regulowałem.Podczas jazdy chyba sam się rozregulowuje,poluźnia.Dla mnie porażka."

 

"Też miałem problem z pinlockiem w Nolanie, ale para dostawała się pomiędzy pinlock, a szybę. Wymieniany był wizjer i pinlock kilkakrotnie, również oba na raz. Zmieniony był też mechanizm mocowania wizjera, a ostatecznie kask poleciał na miesiąc do Włoch, skąd przysłali go w takim samym stanie, stwierdzając że wszystko jest OK. Później zamiast pinlocka zamontowałem FogCity"

 

"powiem tak - blenda w nplanie to nieporozumienie. i nie to, ze sobie coś wymyślam - bo jest to opinia sprzedawcy nolanów... szybka przeciwsłoneczna na zewnątrz + kurz i pył z ulicy + wiatrz prosto w twarz dociskający blendę do szybki właściwej = rysy i wymiana szybki co sezon, góra dwa.

chcesz blendę porządną to zakup caberga (105, 299, 505 albo rhyno jeśli chcesz szczękowca), któryś z modeli hjc ma także wewnętrzną blendę, jeśli dobrze pamiętam."

 

"kask jest znany, poza wymienionymi powyżej zaletami posiada istotne wady, wśród nich wspominane w innych wątkach: rysowanie szyby przez zanieczyszczenia rozgniatane przez blendę, samoczynne opadanie blendy przy większych prędkościach, oraz niedawno wspominana łatwość odpinania (albo wręcz odpadania) i trudność zakładania szyby

IMHO spokojnie można znaleźć lepszy produkt

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram zdanie, że Nolan n84 jest rzeczywiście dobrym wyborem,jednak nie potrafię znaleźć w internecie rozmiaru M poniżej 700 zł, chyba że ma ktoś jakieś namiary na ten kask w promocyjnej cenie to chętnie skorzystam :biggrin:

 

 

http://www.intermotors.pl/#ajax_str.php?id=589

 

http://www.motorabat.pl/1_AGV

 

W tym pierwszym linku nie sugeruj się cenami na stronce,teraz mają bodajże taniej,zadzwoń tam to się dogadasz. Lepiej wydać kilka zł na połączenie tel a niżeli przepłacać za kask.

 

Tutaj akurat polecam AGV.

Edytowane przez colahondax11

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa , może XR1000 Shoia ? ;) powinien byc lepszy pod kazdym wzgledem jak te z powyzszej listy....

 

Pewnie i lepszy ale jak można się domyślić kolega szuka kasku przynajmniej o połowę tańszego.

 

I w linku podesłanym przez mnie ma kaski AGV Ti Tech za 799zł lub GP PRO za 600zł. Czyli kaski z wysokiej półki w niskiej cenie. SHOEI nie znajdziesz w takiej dobrej cenie.

 

 

 

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...