Skocz do zawartości

Południowe Włochy, Sycylia, Sardynia - 6500km 21 dni - 2010


DICTUS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert73

Autostrada Catania - Syrakuzy bodajże od 9.12.09 jest już skończona. Warto się nia przejechać bo po pierwsze jest bezpłatna, a poza tym Syrakuzy są przepiękne. Kilkadziesiąt kilometrów na południe od Syrakuz - miasto Noto - barokowa perła odbudowana w tym stylu po trzęsieniu ziemi. Oczywiście Taormina z zapierającymi dech w piersi serpentynami i świetnym widokiem na Etnę (przy dobrej widoczności) i niesamowicie urozmaiconą linię brzegową. Etna - wjazd wyciągiem + podjazd samochodem terenowym to koszt ok 50 Eur, ale nie żałuj bo ja za pierwszym razem pożałowałem (zdecydowałem się na wyciąg tylko - 25 EUR) i nie dawało mi to spokoju, aż do następnego razu:)). Acha i pamiętaj, że wyciąg kończy się na wys. 2500 n.p.m. a terenowką dojeżdżasz na 2800 startując praktycznie z plaży - także coś cieplejszego na siebie i kropelki nasercowe dla słabszych nieodzowne. Zdrowe chłopy mają lekką migrenę. ALE WARTO - to w końcu komin Europy. Na zachód od Palermo nie omiń parku Zingaro i jego pięknych plaż wraz z podwodnymi krajobrazami (warto wziąć maskę i fajkę, płetwy z uwagi na ilość miejsca na moto chyba nierealne) - tylko wjedź od południa Bo do plaży bliżej. Świetna plaże jest troszkę dalej na północ - San Vido lo Capo z uroczą latarnią i piaseczkiem. W okloicy polecam camping El Bahira i szefa kuchni Mimo - bardzo sympatyczny i uczynny facet. Dalej na zachód miasteczko Erice polożone na wzgórzu (właściwie na szczycie góry) i tam w cukierni przepyszny deser - connelone. Odkryjesz swój punkt G w buzi - słowo!.

Jak mi się coś przypomni to skrobnę jeszcze.

Witam chce zwrocic uwage ze w Italii nie ma "bezplatnych" autostrad to o czym piszecie sa to superstrady oznakowane na niebiesko i ograniczenie predkosci obowiazoje do 110 km. A autostrady sa oznakowane na zielono a predkosc max. 130.Szerokosci :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może macie namiar na sprawdzoną miejscówkę w okolicach Alghery na Sardynii (północno-zachodni część), w której można by przechować bezpiecznie motocykl przez 10 dni - jadę tam pożeglować trochę.

 

PS Oczywiście nie szukam bezpłatnego miejsca na moto - wiadomo, że za przechowanie się płaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...