Skocz do zawartości

Opłata skarbowa za kupno motocykla


Pixel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie grozi,ostatnio sprzedałem swoja Yamahę ,nie zgłaszając do WK.Poszedłem z umową tylko do PZU a tam po sprawdzeniu dowiedziałem się że nowy właściciel już ubezpieczył moto i nawet w PZU nie musiałem tego zgłaszać.WK kupującego już powiadomił mój WK o zmianie właściciela.Wyrejestrowanie odbyło się z urzędu.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawości.

Co grozi za nie zapłacenie w ogóle podatku od czynności cywilno-prawnych?

Jaki jest mandat za nie zapłacenie w terminie? Jakaś kwota od dnia? Czy do x dni tyle, a powyżej y dni tyle?

Z góry dzięki za odp.

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawości.

Co grozi za nie zapłacenie w ogóle podatku od czynności cywilno-prawnych?

Jaki jest mandat za nie zapłacenie w terminie? Jakaś kwota od dnia? Czy do x dni tyle, a powyżej y dni tyle?

Z góry dzięki za odp.

:crossy:

1.I tak ci zabiorą :icon_mrgreen:

2.Nic sie nie robi z czystej ciekawości. :icon_mrgreen:

3.Odpowiedź znajduje sie powyżej.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisywanie "nowych" umów jest również problemem w przypadku szkód z Autocasco. W większości warunków jest zapis że nie ma odpowiedzialności w przypadku nielegalnego wprowadzenia na obszar Polski. Znam człowieka który kupił w komisie w Polsce Omegę "bezpośrednio" od niemca, na jego nieszczęście skradziono mu ją i dupa zbita gdyż ubezpieczyciel sprawdził w niemczech komu został sprzedany samochód. Odmowa. Koleś nawet nie pisnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podpisywanie "nowych" umów jest również problemem w przypadku szkód z Autocasco. W większości warunków jest zapis że nie ma odpowiedzialności w przypadku nielegalnego wprowadzenia na obszar Polski. Znam człowieka który kupił w komisie w Polsce Omegę "bezpośrednio" od niemca, na jego nieszczęście skradziono mu ją i dupa zbita gdyż ubezpieczyciel sprawdził w niemczech komu został sprzedany samochód. Odmowa. Koleś nawet nie pisnął.

A cóż to za ubezpieczyciel(e) ? I powiedz mi mmozi gdzie widzisz sens takiego podejścia do sprawy jezeli pojazd nie został zgłoszony jako kradziony ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno trzej najwięksi na rynku.

Poniżej cytat z ogólnych warunków z wyłączeń odpowiedzialności

"w pojeździe wprowadzonym nielegalnie na obszar celny Wspólnoty Europejskiej, tj. wówczas, gdy pojazd nie został dostarczony lub zgłoszony do miejsca kontroli celnej albo w zgłoszeniu celnym lub innym dokumencie podano nieprawdziwe dane, o ile przyczyna tak rozumianej nielegalności nie ustała;"

W innym jest zapis że nie obejmuje szkód w pojazdach pochodzących z kradzieży i innego przestępstwa.

Spokojnie mogą się tym zapisami wykręcić z odszkodowania i napewno tak robią. Odszkodowanie należy się właścicielowi a w tym przypadku jeśli nabycie jest poprzez zfałszowaną umowę to moim zdaniem (choć nie jestem prawnikiem) z tą własnością może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno trzej najwięksi na rynku.

Poniżej cytat z ogólnych warunków z wyłączeń odpowiedzialności

"w pojeździe wprowadzonym nielegalnie na obszar celny Wspólnoty Europejskiej, tj. wówczas, gdy pojazd nie został dostarczony lub zgłoszony do miejsca kontroli celnej albo w zgłoszeniu celnym lub innym dokumencie podano nieprawdziwe dane, o ile przyczyna tak rozumianej nielegalności nie ustała;"

W innym jest zapis że nie obejmuje szkód w pojazdach pochodzących z kradzieży i innego przestępstwa.

Spokojnie mogą się tym zapisami wykręcić z odszkodowania i napewno tak robią. Odszkodowanie należy się właścicielowi a w tym przypadku jeśli nabycie jest poprzez zfałszowaną umowę to moim zdaniem (choć nie jestem prawnikiem) z tą własnością może być różnie.

Ale Niemcy i my to juz we wspólnocie europejskiej jesteśmy od dłuzszego czasu... Może miałes coś innego na myśli ? A na problem który poruszasz tez jest szybka rada, mam na mysli fragment "o ile przyczyna tak rozumianej nielegalności nie ustała" , trzeba tylko dotrzymywać terminów i wybierac mniej bolesną finansowo opcję :bigrazz:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...