Skocz do zawartości

CHORWACJA 2010


Mars"s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klamka zapadła. Jadę na 100%. Właśnie otrzymałem potwierdzenie mojej rezerwacji z Chorwacji. Termin pobytu w samej Chorwacji 20-27.06.2010r. Miejscowość Makarska.Wiadomo wyjazd wcześniej? planuje na 18 lub 19.06.2010r. od siebie. Cóż jak ktoś chętny się przyłączyć to zapraszam. W przyszłym tygodniu będę wiedział czy moja mała grupka pojedzie bo ostatnio się nie mogła zdecydować. Co to oznacza! oznacza, że będą 4 miejsca wolne w apartamencie który zarezerwowałem. Chciałem się dostosować do waszej propozycji majowej ale dzisiaj szef powiedział, że nie dostanę uropu w maju. Przykro mi z tego powodu nic na to nie poradzę.

 

Pozdr.

Savii

 

 

WITAM

napisz cos wiecej,jaka kasa,kilometry itd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

napisz cos wiecej,jaka kasa,kilometry itd

 

Jestem obecnie w trakcie przygotowań do wyjazdu oraz planowania trasy.Wstępnie orzymałem od kilku osób propozycję wspólnego wyjazdu ale niestety 100% gwarancji nikt mi nie potwierdził, dlatego planuje sam jak również wspólnie z pozostałymi.Wyjazd prawdopodobnie 18.06.2010r gdyż marzy mi się przejazd przez Austryjackie Alpy.Od 20-27.06.2010r mam zarezerwowany apartament w Chorwacji - miejscowość Makarska.Apartament mieści się 200m od centrum.Posiada dwa oddzielne pokoje(w jednym 2osoby,w drugim 3osoby),dwie łaźienki,kuchnia+jadalnia,parking,grill w ogrodzie.Cena 44Euro za dobę wraz z opłatami.Przeliczając na pięć osób to 8,8 euro.Na dzień dzisiejszy są 4miejsca wolne ale czasu jest coraz mniej i nie gwarantuje, że będą wolne za tydzień czy za miesiąc.Ten tydzień pobytu 20-27.06.2010 w Chorwacji połączyłem z podróżami,odpoczynkiem,zabawą oraz zwiedzaniem więc po trochu wszystkiego.Wstępna trasa: Wyjazd 18.06.2010r ( Wejherowo-Koszalin-Szczecin-Berlin-Leipizig-Nurnberg-Munchen (ncleg przy granicy Austrii - przejechane około 1100km).Nastęnego dnia 19.06.2010r kierunek Austria.Przejazd jedeną z czterech tras motocyklowych: Zell am See - Mittersill - Lienz - Heiligenblut - Vorfusch - Bruck (przejechane około 340km).Potem już kierunek na Villach - Ljubljana - Postojna - Rijeka (nocleg,przejechane około 385km).Następnego dnia 20.06.2010r kierunek Makarska około 420km.W dniach 20-27.06.2010r pobyt w miejscowości Makarska.Planuje między innymi wyjazdy do Dubrovnika, Splitu, Zadaru, Sarajewa,św Jurę oraz jakąś wyspę również. Ile uda mi się z tego zrealizować zobaczymy.Powrót do domu jeszcze ustalam?. Wstępnie Zagreb - Węgry(Budapest)-Słowacja(Bratislava)-Czechy(Brno)-Czechy(Praha)-Niemcy(Dresden)-Niemcy(Berlin)-Szczecin-Koszalin-Wejherowo.Oczywiście w drodze powrotnej nocleg/i.Przejechane około 2100km.Przyjazd planowany jest na 29-30.06.2010r.Do tego trzeba doliczyć koszt winiet na autostrady, opłaty za nocleg, paliwo itp.Rozważałem również trasę przejazdu przez Polskę ale z doświadczenia wiem, że to byłaby męczarnia. Są to tylko wstępne ustalenia i wszystko może się jeszcze zmienić w zależności od wspólnej decyzji wszystkich.Jestem otwarty na wszelakie propozycje i chętnie dostosuje się do innych.Ważne aby czerpać z tej podróży same przyjemności i trudności tej wyprawy.

 

Pozdr.

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedziecie przez Czechy to autostrada jest bezpłatna.W Austrii winieta na 10 dni 4.40€,w Słowenii 17,50 € na pół roku bo chyba jeszcze nie ma krótszej.W Chorwacji są bramki i opłata zależna od dystansu przejechanego.

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze to wyglada. :icon_biggrin:

a jak z kosztami-paliwo,opłaty,winiety i takie tam liczyles całosc plus- minus?

 

Widzę że chłopaki już mnie wyręczyli to fajnie.

Podsumowując koszty wyjazdu plus/minus:

Autostrada:

Niemcy - brak opłat

Austria - 4,5 Euro za 10dni

Słowenia- 7,5 Euro za 7dni

Chorwacja - opłaty za przejechane odcinki ?

Węgry – 4,3 Euro za 4dni

Czechy - brak opłat

Słowacja – samochód 4,9 Euro za 7dni (motocykl chyba zwolniony z opłaty ale nie jestem pewien)

Przejechane kilometry:

Trasa - od 4345 km do max 4500 km w obie strony.

W Chorwacji : Dubrovnik 320km w obie strony, Split 120km w obie strony,itp Pewnie będzie z 500km.

Razem będzie 5000 km.

(Paliwo) - 5zł x 6 litr.(średnie spalanie) = 30zł za 100km X 5000km = 1500zł

Noclegi w podróży średnio (20Euro) pensjonat lub kwatera x 3 = 60Euro x 4,20zł = 252 zł.

Nocleg w apartamencie 8,8 Euro x 7 = 61,6 Euro x 4,20 = 258zł

Austria - opłata 18-20 Euro chyba tak mi się zdaje za jazdę jedną z tras Alpejskich = 84zł Alpy

Wyżywienie częściowo ze sobą a reszta na miejscu.?

Po obliczeniach wyszło mi od 2200 do 2500zł całość + własne drobniaki na przyjemności.

 

Podr.

Savii

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa w porzadku jeszcze czy praca na wyjazd pozwoli.....bede atakował szefa :icon_mrgreen:

 

p.s a jest mozliwosc osobnego pokoju i łazienki moze pojechałbym z zonka????

Edytowane przez gert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasa w porzadku jeszcze czy praca na wyjazd pozwoli.....bede atakował szefa :icon_mrgreen:

 

p.s a jest mozliwosc osobnego pokoju i łazienki moze pojechałbym z zonka????

 

Obecnie jest taka możliwość. Oficjalnie jestem w tracie wysyłania e-maili do Chorwacji w zapytaniem dodatkowych wolnych miejsc gdyby chęc wyjazdu zadeklarowało więcej osób. Na bierząco będę informował.

 

 

Chorwacja 2010

 

Jest jeszcze dużo czasu ale gdyby ktoś byłby zainteresowany to zapraszam do wspólnej podróży.

Wyjazd do pięknej Chorwacji 18.06.2010.Natomiast powrót przewiduje na 29-30.06.2010r.

W dniach 20-27.06.2010r pobyt w miejscowości Makarska.Mam tam zarezerwowany 5osobowy apartament.Jeśli uczestników będzie więcej to napewno nie będzie problemu z wynajęciem noclegu na miejscu.Jako, że z zainteresowanych osób nikt mi nie potwierdził na 100% rezerwacji, więć na chwilę obecną są wolne miejsca.

Przybliżona trasa do Chorwacji przebiegać będzie przez Niemcy, Austrie(Alpy) - tutaj przejazd jedną z czterech tras motocyklowych, Słowenię aż do Chorwacji.

Powrót natomiast przez Węgry, Słowację, Czechy, Niemcy.Przybliżony przebieg 5000km.To tyle w skrócie.Nie chcę tutaj zaśmiecać forum, więc wszystkich zainteresowanych oraz ewentualne pytania dotyczące wyjazdu, noclegów, apartamentu, trasy, kosztów itp. proszę na PW.

 

Pozdr.

Savi

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przecież świadectwo mogą Ci pocztą wysłać ;)

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...